blog modowy dla kobiet

Kategoria Biżuteria

Jakie korale do sukienki?

Damskie kolorowe korale

Kochamy te śliczne, małe kuleczki – czyli oczywiście korale. Niestety, nie zawsze wiemy, jak i z czym je łączyć. Stąd wychodzą nam czasem takie „perełki”, jak czarna sukienka z czarnymi koralami i jeszcze do tego czarne buty…

Czytaj całość...

Jak nosić naszyjnik z białego złota?

Damski naszyjnik z białego złota

Białe złoto? Cóż, kiedyś zdecydowanie było hitem i to… drogim hitem. Dzisiaj jest popularne w stopniu raczej umiarkowanym. Nie oznacza to jednak, że powinnaś zrezygnować z naszyjnika z białego złota, jeśli takowe cudo posiadasz.

Czytaj całość...

Jak nosić naszyjnik z bursztynu?

Biżuteria z bursztynu - naszyjnik

Mało jest kamieni, które miałyby w sobie tyle ciepła i blasku, co bursztyny. Może dlatego są one tak bardzo kochane przez kobiety? Bo że są, nie ma wątpliwości. Choć czasem o nich po prostu zapominamy.

Czytaj całość...

Jak nosić czerwone korale?

Sznur czerwonych korali

W Polsce zapachniało folklorem – nie tylko na rynku muzycznym, ale też modowym. Po czym można to rozpoznać? A na przykład po tym, że coraz popularniejsze robią się czerwone korale.

Czytaj całość...

Jak czyścić biżuterię?

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Czyścimy płaszcze, pucujemy spodnie, regularnie pierzemy bluzki. Nie zapominajmy zatem także o czyszczeniu biżuterii, która towarzyszy nam każdego dnia! Zwłaszcza, że przywrócenie jej dawnego blasku jest naprawdę łatwe.

Czytaj całość...

Jak nosić naszyjnik z pereł?

Naszyjnik z białych pereł

Czy możliwe jest nielubienie pereł? Oczywiście, że nie. Kochamy je wszystkie, dlatego tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że nadeszły czasy, w których piękny sznur pereł można założyć właściwie do wszystkiego.

Czytaj całość...

Jak czyścić złoto i srebro?

Złota i srebrna biżuteria

Na biżuterii nie powinno się oszczędzać, ale… tylko, kiedy ją kupujemy. Podczas czyszczenia można już posłużyć się dobrymi, ale tanimi sposobami. A za zaoszczędzone pieniądze kupić sobie następne świecidełko.

Czytaj całość...

Naszyjnik – wielka rzecz, wielki efekt

Długie naszyjniki z małymi zawieszkami

Delikatny wisiorek? Nic z tych rzeczy, aktualnie moda nakazuje błyszczeć tak, jak to możliwe. Żaden element stroju nie będzie tutaj tak pomocny, jak wielki, bogaty i ciężki naszyjnik. Głowa do góry, pokaż szyję… i naszyjnik.

Czytaj całość...

Perły – kobiecość w drobnych kulkach

Eleganckie bransoletki z klasycznych białych pereł

Chcesz być damą, załóż perły! – tak można by podsumować zasady z dawnych lat. Dzisiaj mogłyby one brzmieć raczej: „Chcesz być modna, załóż perły!” – nie ma bowiem drugiego tak kobiecego dodatku, który byłby tak „na czasie”.

Czytaj całość...

Jak wiązać bransoletkę lilou?

Współczesne dziewczyny, które podążają za modą, wydają się czasem zdecydowanie przepłacać za niektóre modowe „akcenty”. Ale czasem nie oznacza „zawsze” – w przypadku popularnych bransoletek lilou większość dziewczyn woli jednak stworzyć je samodzielnie.

Czytaj całość...

Jak wiązać rzemyk?

Srebro, złoto, perły? Och, nie tylko z tego składa się biżuteryjny świat. Zawiera on także zapomniane, a wciąż piękne bransoletki z rzemyków. Może warto wrócić do wspomnień?

Czytaj całość...

Jakie obrączki?

Moda ślubna to nie tylko sukienka i garnitur, ale i odpowiedni model obrączek. A z biżuterią jest trochę jak z sukienkami – moda na różne rodzaje zmienia się w zależności od sezonu.

Czytaj całość...

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Dwa złote pierścionki zaręczynowe

Gust twojej dziewczyny nie ma zapewne dla ciebie większego znaczenia… do czasu, kiedy musisz kupić pierścionek zaręczynowy. Ten dylemat potraktuj jako rozgrzewkę przed przygotowaniami do ślubu.

Czytaj całość...

Jaki naszyjnik do dekoltu?

Modne naszyjniki do dekoltu

Kamyki, srebro, złoto, a może perły? Trudno zdecydować się na odpowiedni rodzaj biżuterii. A już gdy w grę wchodzi jeszcze model dekoltu, wybór staje się naprawdę niełatwy.

Czytaj całość...

Jaka biżuteria do czerwonej sukienki?

Srebrna biżuteria do czerwonej sukienki

Niektóre kolory kreacji wymagają wyraźnego podkreślenia biżuterią. Inne – niekoniecznie. Do tych drugich należą czerwone sukienki, które czasem najlepiej jest pozostawić… samotnie albo wybrać do nich coś naprawdę subtelnego.

Czytaj całość...

Jaka biżuteria do czarnej sukienki?

Modna biżuteria do czarnej sukienki

„Czarno to widzę!” – można by wykrzyknąć, widząc czarną biżuterię założoną do czarnej sukienki. Taki efekt jest przytłaczający, a przecież bez najmniejszego problemu można stworzyć zupełnie fenomenalny efekt!

Czytaj całość...

Jaka biżuteria do niebieskiej sukienki?

Markowa, stylowa biżuteria do niebieskiej sukienki

Dobór biżuterii nie jest najprostszym zadaniem, choć wielu kobietom tak się wydaje. Tak naprawdę potrzeba modowego wyczucia albo po prostu znajomości pewnych zasad. I można to odnieść nawet do tak błahych kwestii, jak dobór biżuterii do koloru kreacji.

Czytaj całość...

Jaka biżuteria do miętowej sukienki?

Biżuteria do miętowej sukienki - naszyjniki

Mięta na parapetach, mięta na sukienkach i w dodatkach – wszędzie świeżość! Niestety, błędy w doborze biżuterii do stylizacji z miętą w roli głównej mogą skutecznie zepsuć efekt. Dlatego ważne jest dopracowanie wyglądu w najdrobniejszych szczegółach – w tym także pod kątem doboru biżuterii.

Czytaj całość...

Jak zrobić bransoletkę z muliny?

Bransoletki z muliny od początku robiły karierę, zwłaszcza wśród nastolatek. Szczególnie cenione były przez przyjaciółki, które nadawały im wyjątkowe znaczenie. Innymi słowy, był to niejako symbol wielkiej zażyłości.

Czytaj całość...

Jak zrobić bransoletkę z gumek?

Biżuteria ogólnie kojarzy się ze srebrem czy złotem, chociaż od tej zasady bywają wyjątki. Istnieją przecież kolczyki z pluszu, piór czy w końcu bransoletki… z gumek. I wszystkie cieszą się wielką popularnością.

Czytaj całość...