Wielcy projektanci: Alexander Wang

Reklama

Kocha t-shirty, stonowane kolory i miejski luz. W przeciwieństwie do ubrań innych wielkich projektantów, jego kreacje nie są wyjątkowo drogie i może pozwolić sobie na nie wiele kobiet.

Czy wiesz już, o kim mowa? Oczywiście o Aleksandrze Wang, jednym z bardzo popularnych projektantów.

Krótka biografia

Alexander Wang urodził się w roku 1984 w San Francisko, w rodzinie chińsko – amerykańskiej. Kiedy ukończył osiemnasty rok życia, przeprowadził się do Nowego Yorku. Już wtedy planował zająć się projektowaniem, a wyjazd miał mu to umożliwić.
Swoją przygodę ze światem mody projektant rozpoczął od studiów w Parsons The New School for Design, dostał się także na staż w „Teen Vogue”. W 2007 roku wprowadził własną markę ubrań.

Styl Alexandra Wanga

Styl projektanta określony został jako M.O.D., czyli „model of duty”. Alexander Wang stawia przede wszystkim na stroje sportowe w wygodnej formie i z akcentami stylu miejskiego. Znane jest też zamiłowanie projektanta ogromnych dekoltów i mocno podkreślonych okolic pachwin.

Przegląd kolekcji

Alexander Wang jest młodym projektantem, ale zdążył już „zaczarować” rynek swoimi projektami i kreacjami. Być może jest to jedna z gwiazd mody, o której kiedyś będą krążyły legendy i której stroje będą warte tysiące dolarów. Zanim jednak do tego dojdzie, warto przyjrzeć się jego trzem kolekcjom.

    • 2008 – barwy ziemi i powrót do 1984

W swojej kolekcji sprzed sześciu lat Alexander Wang urządza powrót do postpunkowej mody lat 80. Sukienki z postrzępionym stanem, spodnie do kolan, harmonijkowe rękawy żakietów – całość wygląda fenomenalnie i natychmiast wzbudza zachwyt.

    • 2009 – strój sportowy na co dzień

W tej niecodziennej kolekcji projektant podkreśla styl wakacyjny, mieszając elementy sportowe, plażowe i te prosto z ulicy. W efekcie powstały niesamowite kreacje, które zaskakiwały swoją oryginalnością i ciekawym designem.

    • 2010 – stroje piłkarskie w nowej odsłonie

Ta fantastyczna kolekcja podkreśliła talent Alexandra Wang. Choć wymyślone przez niego stroje przywodziły na myśl te, które były noszone przez piłkarzy, to użycie zupełnie innych tkanin sprawia, że kreacje wyglądają wręcz na wieczorowe.

Alexander Wang dzisiaj

Kilka lat po swoim debiucie projektant jest nadal wierny swojemu stylowi. W jego najnowszych kolekcjach możemy znaleźć ubrania w stonowanym, wręcz chłodnych barwach – granat, bordo, czerń, biel i szarości to kolory bazowe, poza które projektant bardzo rzadko wykracza.
Podobną surowością charakteryzuje się krój kreacji – ubrania są bardzo proste, nie mają dodatkowych zdobień, chwilami sprawiają wrażenie wręcz ascetycznych. Z pewnością nie można zarzucić im braku oryginalności oraz dobrego smaku.

Ciekawostka

Czy wiesz, że na pokazie w 2009 roku modelki na pokazie projektanta zostały spryskane wodą, a tkanina w miejscu pod pachami została zwilżona tak, aby udawać pot? Wszystko to miało na celu przywołanie nastroju gorąca, typowego dla upalnego lata.

Jeśli masz modową intuicję, koniecznie powinnaś zapoznać się z kolekcjami Alexandra Wang. Możesz też niedrogo kupić coś dla siebie – być może już niedługo kupiony „za grosze” element garderoby będzie wart znacznie więcej!