Anekke - love to share (logo i slogan)

Reklama

Na świecie istnieje wiele różnych firm produkujących torebki. Ale nie wszystkie są jak Anekke. W Anekke jest coś należącego do innego świata – świata baśni, trochę romantycznego, przeniesionego z innej epoki. Jest to świat dalekich egzotycznych podróży, świat szalonych przygód, świat fantastycznych baśni. Wiele osób marzy o życiu w takim świecie, ale niewielu ma odwagę, by podążyć za tym pragnieniem.

I tak zaczyna się fascynacja światem Anekke. Ulegając pasji do podróżowania, przeżywania przygód i słuchania bajek, ulega się również fascynacji przedmiotami nimi inspirowanymi.

Posłuchajmy, jakie historie ma do opowiedzenia Anekke.

Historia marki Anekke

Anekke to hiszpańska marka należąca do grupy Azzar Complementos. Wytwarza akcesoria dla kobiet, takie jak torebki, plecaki, torby na laptopa, portfele, saszetki, piórniki, kosmetyczki, parasole i walizki podróżne. Została powołana w roku 1974 roku w Hiszpanii jako rzemieślnicza firma rodzinna. Każdy produkt tego przedsiębiorstwa zdobi ciemnowłosa dziewczynka wyglądająca, jakby została przeniesiona żywcem ze świata baśni. To właśnie ta dziewczynka nosi imię Anekke, która stanowi symbol marki i jest inspiracji dla kolejnych serii produktowych. Dziewczynka posiada wiernego towarzysza podróży i zabaw ‒ kota, któremu na imię Towanda.

Pomysł na serię produktową, których symbolem i bohaterką jest rozkoszna długowłosa dziewczynka o tajemniczym imieniu Anekke, narodził się w 2014 roku w mieście Petrer, w hiszpańskiej prowincji Alicante. Za pomysł odpowiada trzech braci, którzy stanowią już trzecie pokolenie rodziny, która od 1974 roku wyrabia wysokiej jakości damskie torby. Postanowili w ten sposób odświeżyć wzornictwo rodzinnej firmy rzemieślniczej przez stworzenie dziewczynki, która tchnie w nie ducha przygód.

Obecnie produkty marki Anekke dostępne są w aż sześćdziesięciu krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Australii. Od roku 2017 produkty marki Anekke można kupować również w Polsce.

Filozofia marki Anekke

Za każdą marką kryje się historia przedsiębiorcy, jego marzenie i entuzjazm. W 2014 roku trzech braci, stanowiących trzecie pokolenie rodziny rzemieślników wyrabiających torebki, postanowiło odświeżyć wzornictwo swojej firmy, powołując do życia Anekke. Stworzenie rysunkowej dziewczynki Anekke było inspirowane pragnieniem wzmocnienia roli kobiet w społeczeństwie. Główną wartością marki stało się wzmocnienie pozycji kobiet, promowane przez powiedzenie, że jeżeli kobieta realizuje swoje marzenia i ciężko pracuje nad tym, aby się spełniły, to wszystko jest możliwe. Marka zachęca zatem kobiety do snucia marzeń i planów, dodając im przy tym odwagi do ich realizowania.

Z Anekke żadne marzenie nie jest niemożliwe do spełnienia, a wyszukane akcesoria marki mają o tym nieustannie przypominać. Anekke na pierwszy rzut oka kojarzy się z bohaterami kreskówek dla dzieci, jest pełną odwagi i ciekawą świata osobą. W ten sposób trzej bracia, stojący za trzema pokoleniami hiszpańskich rzemieślników, oddają hołd tym odważnym kobietom, których życie odmieniło oblicze znanego nam świata.

Motto marki Anekke brzmi love to share, ponieważ bracia z Alicante wierzą, że życie jest przepełnione wspaniałymi doświadczeniami, fantastycznymi ludźmi, dalekimi podróżami, które rozwijają i pomagają zajrzeć w głąb samego siebie. Ludzie związani z marką Anekke nie tylko projektują i tworzą torebki i akcesoria dla pań, ale chce także chcą zmienić świat na lepsze. Dlatego pracują z najwyższej jakości materiałami i starają się promować wartości swojej marki. Ludzie związani z Anekke nigdy nie zapominają, że ich mottem jest szukanie siły, aby kontynuować swoje działania.

O marce Anekke

Marka wywodząca się z hiszpańskiej prowincji Alicante postawiła w swojej kampanii reklamowej na uroczą dziewczynkę Anekke o nieco marzycielskim wyrazie twarzy. Design ma przyciągać wzrok ‒ produkty marki Anekke zdobione są przez nietypowe grafiki, wyrazistą kolorystykę oraz nawiązania do magii rodem ze średniowiecznych baśni. Nie brakuje grafik dla kobiet w różnym wieku, które łączy jedno: miłość do przygód i podróży. Ale to nie wszystko, bo są również serie adresowane do dzielnych kobiet patrzących z podziwem w nocne niebo. Kobiety zakochane w astrologii albo marzące o locie w kosmos z pewnością znajdą idealne modele dla siebie. Ale to tylko jeden przykład, można znaleźć ich więcej.

Właśnie oryginalne wzornictwo sprawia, że modele marki Anekke są uniwersalne: mogą być noszone zarówno przez matkę, jak i przez córkę. Produkty firmy z Alicante stworzono zarówno z myślą o wyrafinowanych gustach dojrzałej marzycielki, jak i dziewczynki kochającej się w stylu vintage. Podsumowując, każda zakochana w modzie kobieta, będzie się wyróżniać, jeżeli zaopatrzy się w akcesoria Anekke.

Tym, co poza nietypowym stylem i wyszukanym designem stoi za sukcesem marki, jest niewątpliwie staranne wykonanie i wykończenie każdego pojedynczego produktu. To staranność i dbałość o szczegóły zdecydowanie wyróżnia produkty Anekke na tle innych akcesoriów z sieciówek czy butików.

Wszystkie torebki, kosmetyczki, plecaki, saszetki i inne produkty marki Anekke wyróżniają się na tle produktów konkurencyjnych marek starannie przemyślaną funkcjonalnością i ogromną dbałością o detale. To nie są puste słowa: każdy z produktów marki Anekke ma tyle przegródek i kieszonek, aby można było zmieścić w nim niezbędne drobiazgi, bez stwarzania bałaganu i chaosu, stereotypowego, jeżeli chodzi o damskie torebki. Jeżeli ma się przy sobie torebkę czy plecak od Anekke, to nie trzeba się obawiać, że coś się w niej zagubi, albo czegoś nie będzie można w niej znaleźć. Każdy przedmiot się w nich znajdzie, gdy tylko będzie potrzebny.

Wyliczając praktyczne cechy produktów marki z Alicante, nie zapominajmy, że są po prostu piękne i że stanowią cel każdej współczesnej fashionistki. Jakie kolekcje do tej pory przedstawiono?

Kolekcje marki Anekke

Anekke Universe

Ta kolekcja jest inspirowana Wszechświatem i jego elementami, takimi jak gwiazdy, planety, gwiazdy i energia kosmiczna. Wszystkie produkty tej kolekcji są ozdobione kosmicznymi grafikami oraz przedstawieniami Anekke i jej kota w strojach astronautów. Na tę kolekcję składają się dwie linie: Spirit i Space.

Anekke Spirit

Jest to część kolekcji Universe. Inspirowana jest nocnym niebem, gwiazdami oraz kosmosem. Produkty tej linii wykonane są z czarnej skóry, ozdobionej nitami i haftami, przypominającymi gwiazdy, konstelacje oraz inne ciała kosmiczne.

Anekke Nature

Podstawę każdego wzoru stanowią różne odcienie brązu. Ta kolekcja powstała ze szczególnym poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Do jej wykonania zastosowano materiały pobrane z recyklingu.

Anekke Arizona

W tej kolekcji dominują barwy i motywy związane z Dzikim Zachodem. Grafiki przedstawiają główną bohaterkę w kowbojskich strojach, wśród scenerii z Dziekiego Zachodu. Znajdziemy tam też motywy związane z muzyką country oraz dziedzictwem kulturowym Indian.

Anekke Jungle

Jest to kolekcja, któa powstała z pasji do podróży oraz miłości do natury. Inspiracją dla hiszpańskich projektantów była Jane Goodall, znana badaczka przyrody. W tej kolekcji można znaleźć zwierzęce oraz roślinne motywy.

Anekke Raffia

To linia stanowiąca część kolekcji Jungle. Kolorystyka utrzymana jest w barwach ziemi, dopełniona przez motywy roślinne. Wyróżnia tę linię wykorzystanie naturalnych materiałów.

Anekke Couture

Inspiracją dla tej serii jest stolica mody – Paryż, paryski szyk i Coco Chanel. Jest to kolekcja bardzo stylowa, kobieca, bogata w detale inspirowane paryską modą, takie jak: łańcuszki, apaszki, aksamity, wisiorki oraz perły.

Anekke Egypt

Kolejna kolekcja związana z podróżą. Inspirowana Egiptem, utrzymana jest w szarościach kojarzących się z piramidami. Taka kolorystyka świetnie wpisze się w jesienne i zimowe stylizacje.

Anekke Space.

Główną inspiracją kobiecą dla tej linii była Walentina Tierieszkowa, pierwsza kobieta w kosmosie. W jej ślady rusza Anekke i jej kot.

Anekke Venezia.

Kolejna seria inspirowana podróżowaniem. Kolekcja oferuje szeroki wybór produktów z motywami graficznymi inspirowanymi wenecką architekturą.

Anekke Traveller

Kolejna seria inspirowana podróżowaniem. Produkty z tej serii zdobione są motywami związanymi z podróżami, takimi jak fragmenty map, znaczki pocztowe i pieczątki z paszportów.

Anekke Moon

W serii Moon dominuje kolor niebieski, czyli powiązany z księżycem.

Anekke Ballerina

Kolekcja skierowana do dziewczynek, dlatego że utrzymana jest w różach i beżach. Kolekcja Anekke Ballerina to duży wybór szkolnych toreb, plecaków, piórników i portfeli. Produkty z tej serii zdobi ilustracja Anekke w stroju baletnicy.

Anekke Liberty

Kolekcja idealna do lekkich, wiosennych stylizacji. Zdobi ją grafika przedstawiającą Anekke z latawcem w ręce.

Anekke Jane

W tej kolekcji dominują produkty w pudrowych barwach, z motywem Anekke z książką.

Anekke India

Kolekcję India promuje Anekke, dokumentująca swoje przygody w tym pięknym kraju. Jest jeszcze druga linia tej kolekcji, bardziej stonowana i elegancka.

Anekke Aviator

Kolekcja inspirowana postacią Amelii Earhart, pierwszej kobiety, która przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim.

Anekke Gondolier

Ta linia stanowi część kolekcji Venezia. Promuje ją Anekke płynąca gondolą po weneckim kanale ze swoim kotem. Dominują w tej linii pastelowe barwy.

Miss Anekke

Ta kolekcja przenosi do czasów dzieciństwa. W tej serii Anekke i jej kotka lecą balonami ponad odległym miastem.

Anekke Meraki

W tej kolekcji Anekke ubrana jest w kimono, a za nią widać japońskie krajobrazy.

Filmy z kampanii promujących wybrane kolekcje marki Anekke

Oceń artykuł

Anekke - co to za marka i torebki? 0 (0)