Wielcy projektanci: Antonio Berardi

Reklama

Bycie cenionym przez celebrytów – czy można wymarzyć sobie dzisiaj większy sukces? To szczęście ma właśnie Antonio Berardi – wyjątkowy projektant, którego wieczorowe suknie są sławne na całym świecie.

Jeśli jeszcze nie znasz tego projektanta, to koniecznie musisz go poznać – chociażby krótką jego biografię oraz przegląd najbardziej ciekawych kolekcji.

Biografia

Antonio Berardi urodził się w 1968 roku w angielskiej prowincji. Studiował modę w Londynie, w Central Saint Martins College of Art. & Design – podczas studiów pracował już u Johna Galliano.
Swoją pierwszą kolekcję projektant przedstawił w roku 1995, rok wcześniej ukazał się jego dyplomowy pokaz. Obie kolekcje zdobyły natychmiastowe uznanie klientów.
Warto zauważyć, że w latach 90-tych Berardi był członkiem grupy kontrowersyjnych projektantów, do których należał między innymi Alexander McQueen. Z czasem jednak projektant wycofał się z budzenia zamieszania wokół własnych projektów i postawił na elegancję.
Antonio Berardi jest jednym z niewielu projektantów na świecie, którzy mimo takiej sławy projektują zupełnie niezależnie.

Przegląd kolekcji

Zanim Berardi stał się światowej sławy projektantem, musiał udowodnić swoją wielkość poprzez zaprezentowanie przeróżnych kolekcji. Oto niektóre z nich:

    • 1997 – elegancja z nutą niepokoju

Piękna, biało – czarna suknia byłaby „tylko suknią”, gdyby nie dodatek piór, które sprawiały wrażenie ubrudzonych krwią. Pozostałe kreacje były równie kontrowersyjne, a dodatkowy efekt sprawiały korony w kształcie świeczników.

    • 2005 – militarnie i historycznie

Żaboty, sterczące ramiona, zwężana talia i wysoki kołnierz – wszystko to zaprezentował Berardi w swojej kolekcji sprzed dziewięciu lat. Niemalże każda z zaprezentowanych kreacji nawiązywała do akcentów historycznych – kolekcja szybko zdobyła uznanie krytyków.

    • 2009 – hołd gorseciarstwu

Pięć lat temu projektant zaprezentował światu suknię, która została okrzyknięta „suknią roku”. Biała kreacja z dużą, koronkowa wstawką z przodu (w kształcie gorsetu) zrobiła prawdziwą furorę. Warto dodać, że suknia została wypromowana przez znaną aktorkę Gwyneth Paltrow.

Antonio Berardi dzisiaj

W kolekcji wiosennej z bieżącego roku projektant postawił przede wszystkim na bardzo jasne kolory – głównie na szalenie modny blady róż oraz biel – czasem, jakby dla przełamania monotonii barw, pojawiają się bardziej intensywne kolory.
Wszystkie ubrania z najnowszych kolekcji są szalenie eleganckie i wykonane z najwyższej jakości tkanin. Liczne przezroczystości podkreślają zmysłowy charakter sukienek i bluzek, a całość tworzy fantastyczną kolekcję dla każdej z nas.
W kolekcji na jesień i zimę 2014 / 2015 projektant stawia przede wszystkim na błyszczące tkaniny, które nawet najprostszej kreacji biurowej dodają niepowtarzalnego i zadziornego charakteru.

Ciekawostki

Jeśli wierzyć plotkom, to Berardi już od najmłodszych lat wiedział, jaka będzie jego zawód. Podobno jako dziecko zbierał pieniądze nie na nowy model samochodu, ale na koszulę od Armaniego.

Chcesz się wyróżniać? Żaden problem – wstąp po prostu do salony Berardiego. I lśnij klasą.