Wielcy projektanci: Armani

Wielcy projektanci: Armani

Armani – to nazwisko kojarzy nam się z szykiem i elegancją oraz – oczywiście, z wysokimi cenami. To jednak zdecydowanie nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o jednym z najsłynniejszych projektantów.

Giorgio Armani

Reklama

Giorgio Armani to wielka osobowość w świecie mody. Jeśli więc interesujesz się nowinkami i ubraniami na czasie, warto też poznać kilka ciekawych faktów na temat tego właśnie projektanta.

Krótka biografia

Giorgio Armani urodził się w roku 1934. Kiedy szukał swojej życiowej drogi, początkowo wybrał medycynę – szybko jednak „porzucił” to zainteresowanie i wszedł do świata mody. Nie od razu jednak stał się jedną z największych gwiazd. Na początku swojej kariery podjął bowiem pracę jako kupiec męskiej odzieży w domu towarowym, następnie pracował dla grupy Cerruti.
W 1974 Armani założył swoją firmę sygnowaną własnym nazwiskiem. Otworzył ją wraz ze swoim partnerem życiowym, Sergio Galeottim. Na początku spod tej marki wychodziły tylko ubrania męskie, jednak już rok później partnerzy zadecydowali o wdrożeniu damskiej linii ubrań.

Cechy charakterystyczne wyrobów Armaniego

Styl Armaniego jest bardzo charakterystyczny, a cechują go przede wszystkim:

    • Luksusowe i miękkie tkaniny, okrojona sylwetka

Tkaniny, które używane są w firmie Armani, są najwyższej jakości, a wzór, który się na nich znajduje, wynika raczej z faktury materiału, niż z faktu nadruku aplikacji. Marynarki wykonane są z najdelikatniejszej skóry albo wełnianej krepy, są też idealnie dopasowane do ciała. W stylu Armaniego nie znajdziemy zbyt dużo detali, a paleta barw jest raczej skromna i ogranicza się do granatu, czerni, perłowego różu, bladego błękitu oraz szarego brązu. Jeśli już – na przykład w strojach wieczorowych, pojawiają się jakieś dodatki, to są one również bardzo subtelne – jak na przykład delikatne cekiny.

    • Szyk i wygoda

Ubrania wywodzące się z kolekcji armatniego są zawsze wygodne, ale także – szykowne. To wyjątkowe połączenie, które ugruntowało marce dobrą pozycję i zaufanie.

Ciekawostki

Czy wiesz, że obecnie Armani jest jedynym udziałowcem swojej firmy? Warto dodać, że jej majątek wyceniany jest na siedem miliardów dolarów.
Interesującym faktem jest również ten, że wielką sławę przyniosło Armaniemu zaprojektowanie i stworzenie ubrań do filmu „Amerykański żigolak”. W produkcji w ubraniach projektanta występował Richard Gere.
Giorgio Armani w 2002 roku został honorowym ambasadorem UNHCR.

Niby wszystkie kochamy Armaniego, ale tak naprawdę wiele z nas nie wie, kim jest ten projektant i jakie są główne cechy charakterystyczne jego stylu. To trochę… nie pasuje. Dowiedzmy się zatem, czym i kim się zachwycamy.

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top