Wielcy projektanci: Armani

Reklama

Armani – to nazwisko kojarzy nam się z szykiem i elegancją oraz – oczywiście, z wysokimi cenami. To jednak zdecydowanie nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o jednym z najsłynniejszych projektantów.

Giorgio Armani

Giorgio Armani to wielka osobowość w świecie mody. Jeśli więc interesujesz się nowinkami i ubraniami na czasie, warto też poznać kilka ciekawych faktów na temat tego właśnie projektanta.

Krótka biografia

Giorgio Armani urodził się w roku 1934. Kiedy szukał swojej życiowej drogi, początkowo wybrał medycynę – szybko jednak „porzucił” to zainteresowanie i wszedł do świata mody. Nie od razu jednak stał się jedną z największych gwiazd. Na początku swojej kariery podjął bowiem pracę jako kupiec męskiej odzieży w domu towarowym, następnie pracował dla grupy Cerruti.
W 1974 Armani założył swoją firmę sygnowaną własnym nazwiskiem. Otworzył ją wraz ze swoim partnerem życiowym, Sergio Galeottim. Na początku spod tej marki wychodziły tylko ubrania męskie, jednak już rok później partnerzy zadecydowali o wdrożeniu damskiej linii ubrań.

Cechy charakterystyczne wyrobów Armaniego

Styl Armaniego jest bardzo charakterystyczny, a cechują go przede wszystkim:

    • Luksusowe i miękkie tkaniny, okrojona sylwetka

Tkaniny, które używane są w firmie Armani, są najwyższej jakości, a wzór, który się na nich znajduje, wynika raczej z faktury materiału, niż z faktu nadruku aplikacji. Marynarki wykonane są z najdelikatniejszej skóry albo wełnianej krepy, są też idealnie dopasowane do ciała. W stylu Armaniego nie znajdziemy zbyt dużo detali, a paleta barw jest raczej skromna i ogranicza się do granatu, czerni, perłowego różu, bladego błękitu oraz szarego brązu. Jeśli już – na przykład w strojach wieczorowych, pojawiają się jakieś dodatki, to są one również bardzo subtelne – jak na przykład delikatne cekiny.

    • Szyk i wygoda

Ubrania wywodzące się z kolekcji armatniego są zawsze wygodne, ale także – szykowne. To wyjątkowe połączenie, które ugruntowało marce dobrą pozycję i zaufanie.

Ciekawostki

Czy wiesz, że obecnie Armani jest jedynym udziałowcem swojej firmy? Warto dodać, że jej majątek wyceniany jest na siedem miliardów dolarów.
Interesującym faktem jest również ten, że wielką sławę przyniosło Armaniemu zaprojektowanie i stworzenie ubrań do filmu „Amerykański żigolak”. W produkcji w ubraniach projektanta występował Richard Gere.
Giorgio Armani w 2002 roku został honorowym ambasadorem UNHCR.

Niby wszystkie kochamy Armaniego, ale tak naprawdę wiele z nas nie wie, kim jest ten projektant i jakie są główne cechy charakterystyczne jego stylu. To trochę… nie pasuje. Dowiedzmy się zatem, czym i kim się zachwycamy.