Wielkie marki: Basso & Brooke

Wielkie marki: Basso & Brooke

Zachwyca wzorami, kolorami i nadrukami – co więcej, jako pierwsza modowa marka wprowadziła nadruk cyfrowy. Czy wiedziałaś, że chodzi właśnie o firmę Basso & Brooke?

Reklama

Jeśli nie, koniecznie musisz dowiedzieć się więcej o marce, której projektanci mają niezwykle bujną wyobraźnię.

Historia marki

Basso & Brooke została założona przez dwóch projektantów – Bruno Basso oraz Christophera Brooke. Pierwsza kolekcja tego duetu została zaprezentowana w roku 2005 na London Fashion Week w Londynie.
Warto podkreślić, że panowie genialnie się uzupełniają – Basso jest świetnym rysownikiem, a Brooke projektuje kreacje, na których nakłada się wymyślone rysunki. Dzięki swoim umiejętnościom w 2004 roku panowie zostali zwycięzcami Fashion Fringe.
Marka stawia na innowacyjne technologie. Wprowadzono już nadruki na cekinach, budowanie trójwymiarowości na tkaninach czy całe kolaże obrazów.

Przegląd kolekcji

Choć marka ta istnieje od niedawna, to zdążyła już pokazać wielki talent swoich twórców. Warto zatem przedstawić kilka ich kolekcji.

    • 2005 – ze smakiem, ale odważnie

Ta kolekcja, za którą projektanci zdobyli 100 tysięcy funtów (nagroda Fringe), była odmianą stroju o stylu z lat 80-tych. Oczywiście duży wpływ na odbiorców wywołała fascynująca technika nadruku cyfrowego.

    • 2009 – japońskie inspiracje

Genialne nadruki na całych kreacjach robiły imponujące wrażenie na odbiorcach. Jednak same ubrania to nie wszystko – projektanci postarali się, aby nawiązanie do japońskiej kultury i stylu było silniejsze, co poskutkowało wykorzystaniem sandałów okobo getta, szarf obi oraz patyczków do uszu kanzashi.

    • 2010 – neonowo

Tym razem genialny zespół postawił na neonowe wzory. Kolory były tak nasycone, że bardzo szybko uznano markę za eksperta w tworzeniu grafiki na odzieży.

Basso & Brooke dzisiaj

Niestety, zdaje się, że marka przeszła tylko i wyłącznie na projektowanie ubrań męskich – w najnowszych kolekcjach nie ma bowiem ani jednej, damskiej kreacji.

Ciekawostka

W roku 2009 Michelle Obama miała na sobie kreację z kolekcji Basso & Brooke – założyła ją na wieczorek poezji i muzyki.

Basso & Brooke tworzy dzisiaj wyłącznie ubrania dla mężczyzn. Oznacza to jednak, że tym bardziej warto mieć choć jeden ciuch z ich poprzednich kolekcji – teraz to bowiem najprawdziwsze unikaty!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Basso & Brooke 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Projektant powinien czytać w myślach kobiet, znać ich charaktery, pragnienia i obawy. Nie jest to proste, ale niektórym się udaje, czego dowodem są prace Giambattisty Valli.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top