Bikini na lato

Reklama

„Bikini jest odpowiednie dla każdej kobiety” – to powiedzenie, choć bardzo pozytywne, jest odrobinę zbyt idealistyczne. Jeśli chcesz naprawdę dobrze wyglądać w takim kostiumie kąpielowym, musisz kierować się odpowiednimi wskazówkami.

Czy jest modne?

Bikini pojawiło się w modzie blisko 40 lat temu i od tamtej pory wciąż wiedzie prym na plażach całego świata.

Stylowe modne bikini

Odpowiedź jest zatem tylko jedna – tak, bikini było, jest i na pewno będzie modne.
Zmieniają się tylko pewne jego cechy.

Rodzaje stroju kąpielowego typu bikini

Dla wielu ludzi bikini to po prostu strój kąpielowy złożony z majtek i biustonosza – warto zatem wiedzieć, że istnieje dość bogaty podział tego typu stroju.

Damskie sexy bikini

Oto najbardziej popularne modele:

    • Trójkątne, klasyczne bikini

To strój, którego góra składa się ze sznureczka i dwóch umieszczonych na nim kawałków materiału w kształcie trójkątów. Taki biustonosz wiązany jest na szyi oraz z tyłu.

    • Halter bikini

To bikini, którego stanik przypomina już bardziej klasyczny biustonosz, niż dwa trójkąciki. Wiązany jest na górze i z tyłu – podobnie, jak klasyczne bikini.

    • Braletka bikini

Ten typ znacząco różni się od pozostałych, ponieważ biustonosz nie jest zawiązywany na szyi, ale ma dodatek w postaci ramiączek.

    • Bandeau bikini

Propozycja dla odważnych – góra stroju nie ma ani sznureczków, ani ramiączek. Utrzymuje się na biuście.

    • Balkonetka bikini

W tym typie stroju kąpielowego stanik przypomina zupełnie klasyczny biustonosz.

Jak dobrać bikini do rodzaju sylwetki?

Na początek warto ocenić swoje mocniejsze i słabsze strony. Następnie, w oparciu o wnioski, musisz wybrać model, który będzie dla ciebie najkorzystniejszy. Jak to zrobić?
Jeśli masz biust średniej wielkości, śmiało możesz założyć górę od klasycznego bikini – z pewnością niegroźne ci „uciekanie” biustu, co zdarza się w przypadku sporego jego rozmiaru.
Właścicielki obfitych piersi powinny raczej zdecydować się na usztywnianą górę – tylko ona sprawi, że biust będzie się dobrze prezentował. Pamiętaj o szerokich ramiączkach – wiązanie na szyi nie będzie dla ciebie korzystne.
Jeśli pragniesz optycznie powiększyć piersi, wybieraj modele z różnego rodzaju falbankami – takie biustonosze są nie tylko ładne, ale i optycznie powiększają biust o co najmniej jeden rozmiar.
Dla pań, które mają o kilka fałdek za dużo w okolicy brzucha tradycyjne bikini nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast niego, warto wówczas wybrać tzw. tanki ni – czyli bikini, które wygląda jak połączenie fig i delikatnej koszulki na ramiączkach, z zaakcentowanym biustonoszem. Urocze… i wygodne.
Jeśli chcesz wydłużyć nogi, wybierz bikini, którego majtki są mocno wycięte – dzięki temu osiągniesz zamierzony efekt.
Uwaga! Bardzo odważne i zgrabne panie mogą pokusić się o założenie bikini z majtkami typu stringi – należy wówczas przygotować się na liczne spojrzenia plażowiczów.

Kostium bikini wziął swoją nazwę od atolu Bikini, na którym przeprowadzono próby z bronią atomową. Strój miał wywoływać równie wybuchowy efekt – co potwierdza się do dzisiaj.

Oceń artykuł

Bikini – mały strój, wielki efekt 0 (0)