Jaka biżuteria do czarnej sukienki?

Reklama

Każda z nas ma czarną sukienkę i każda z nas ma sporo biżuterii. Wydaje się, że którąkolwiek wybierzemy, będzie się z tą kreacją komponować idealnie. To prawda, mała czarna jest uniwersalnym „tłem”. Ale niektóre rodzaje biżuterii pasują do niej bardziej, inne – mniej.

Modna biżuteria do czarnej sukienki
  • Jeśli planujesz sukienkę na bardzo elegancką okazję, to niech twoja biżuteria jest złota, srebrna, perłowa albo z kamieniami szlachetnymi. Inne jej rodzaje zepsują efekt szyku.
  • Do sukienki w bardziej „luźnym klimacie” (np. długiej i z bawełny), którą nosisz na co dzień, może dopasować coś bardziej swobodnego – idealnie będą tu pasować długie korale z czerwonych kamieni.
  • Czarna kreacja i czarna biżuteria? To proste, ale bardzo ryzykowne połączenie. Zakładając taki zestaw, możesz osiągnąć „żałobny” efekt – a jeśli wybierasz się np. na ślub, to nie będzie to wyglądało ładnie.
  • Pamiętaj, że czarną sukienkę dobrze jest „ożywić” – możesz to zrobić właśnie poprzez założenie biżuterii w żywym kolorze.

Nigdy nie zakładaj do czarnej sukienki elementów biżuterii „z różnych bajek”. To, że do takiej kreacji pasuje sporo jej rodzajów, to nie znaczy, że wszystkie naraz!