Jaka bluza na rower?

Reklama

Jeżdżenie na rowerze jest jedną z wielkich pasji dla wielu z nas. Przyjemne, odprężające i pozwalające dbać o sylwetkę. Aby jednak było rzeczywiście miłe, musisz pamiętać o właściwie dobranej bluzie. Podpowiadam, czym kierować się przy wyborze.

Markowe bluzy na rower
  • Specjaliści twierdzą, że najlepsze są materiały syntetyczne albo bluzy wykonane z wełny merynosów. Wykorzystaj tę wiedzę.
  • Twoja bluza powinna być uszyta z materiału o nazwie Windstopper. To specjalna tkanina, która – chociaż jest lekka, gwarantuje ci świetną ochronę przed wiatrem.
  • Ważny jest również krój. Typowo rowerowe bluzy mają przedłużony tył oraz ściągacze na dole oraz na rękawach. To bardzo ważne, aby nie dopadło cię lodowate zimno.
  • Odblaski – to także istotna kwestia. Idealna bluza ma ich kilka, dzięki czemu twoja widoczność na drodze będzie jeszcze większa.

Niestety, prawdopodobnie i tak nie ominie cię konieczność zakupu dwóch bluz. Jedna będzie grubsza, druga – cieńsza. Jeśli jednak traktujesz ten sport poważnie, nie szczędź pieniędzy.