Styl boho - ubrania

Reklama

Bohema, czyli artystyczna cyganeria, to świat ludzi o nietuzinkowych poglądach na życie i sztukę, świat w którym barwny, nieoczywisty strój to swoista wizytówka, świadcząca o przynależności do grupy, a także manifest oryginalnej osobowości nie obciążonej społecznymi konwenansami. Różnorodności i bogactwu tego stylu patronują hasła takie jak: wolność, romantyzm, swoboda. Dlatego też, wybierając boho, nie można bać się eksperymentów i czerpania pełnymi garściami z dorobku różnych kultur, które stworzyły oryginalne wzornictwo. To właśnie ono może zapewnić kreacji nieco egzotyczny charakter, który pozwoli każdej kobiecie poczuć się wyjątkowo atrakcyjnie.

Co jest charakterystyczne dla stylu boho?

Styl ten nie jest stworzony po to, by dobrze wyglądać w biurze. Długie, barwne spódnice, futrzane kamizelki, hafty, koronki, dżinsowe kamizelki, przepiękne chusty, a także etniczne dodatki sprawdzą się najlepiej, gdy zechcecie się udać tam, gdzie możecie być sobą i wyrazić to najlepiej jak umiecie. Pamiętajmy, że boho mocno czerpie z folklorystycznej tradycji, uwielbia też wzory florystyczne.

Duch boho widoczny jest na pokazach największych projektantów. Zafascynowani są nim D&G, Gucci, a także Dries Van Noten i Karolina Herrera, popularne sieciówki także oferują liczne ubrania szyte w stylu boho.

Wybierając taką stylizację, na pewno poczujecie klimat lata, będziecie czerpać z niego to co najpiękniejsze i z pewnością zostaniecie zauważone w tłumie.

Oceń artykuł

Styl boho 0 (0)