Trzy młodzieżowe bransoletki na rękę

Reklama

Dlatego, jeśli nie masz jeszcze ani jednej bransoletki (co właściwie jest trochę niemożliwe), koniecznie musisz to zmienić!

Cechy

Bransoletka to rodzaj biżuterii, który nosi się na nadgarstku. Istnieją przeróżne typy bransoletek, które różnią się kształtem (luźne, kwadratowe, okrągłe), grubością, materiałem wykonania i kolorami.

Trzy markowe bransoletki na rękę

Świat bransoletek jest tak ogromny, że nie sposób przedstawić go w kilkunastu nawet zdaniach.

Czy są modne?

Bransoletki to dodatek ponadczasowy – noszone go wszak już w średniowieczu. Co jakiś czas pojawia się jednak na rynku model, który staje się absolutnym hitem na kilka lat.
Aktualnie jest to bransoletka zwana „charms”, czyli ta z dodatkiem małych zawieszek.

Dla kogo?

Bransoletki polecane są każdej kobiecie, jednak przy ich wyborze trzeba zwracać uwagę na swoją sylwetkę.

Trzy damskie kolorowe bransoletki

Panie z nadwagą, które mają pulchne nadgarstki, będą wyglądały nieatrakcyjnie w okrągłych, sztywnych bransoletkach – zwłaszcza założonych kilak naraz. Znacznie korzystniej będą wówczas wyglądały delikatne, dziewczęce modele.

Do czego pasują?

Odpowiedź jest prosta – do wszystkiego. Nie oznacza to oczywiście, że nie warto kierować się kilkoma wskazówkami:

  • Do luźnych stylizacji możesz zakładać prawdziwą mieszankę bransoletek. Łącz te okrągłe z luźnymi, skórzane z drewnianymi, srebrne ze złotymi i kwiatowe z tymi w kratkę. Ważne, aby było ich… dużo.
  • Styl elegancki nie pozwala już na takie ekstrawagancje. Do delikatnej sukienki zakładaj jedną, maksymalnie dwie bransoletki dopasowane stylistycznie.
  • Pamiętaj, że możesz mieszać style, ale jeśli wybierzesz jeden – zdecydowany, to trzymaj się go. Przykład – do sukienki przypominającej greckie kreacje pasują bransolety utrzymane w tym samym stylu – założenie dodatku w drobne kwiatuszki byłoby już wielkim nieporozumieniem.

Na co zwracać uwagę?

Pamiętaj, że brzęczące bransoletki zwracają na siebie uwagę. Nie wkładaj ich zatem wtedy, gdy chcesz (albo powinnaś) być poważna lub bardzo elegancka. Przykładem jest spotkanie biznesowe lub pogrzeb.

Ciekawym sposobem na urozmaicenie swojej kolekcji bransoletek (nigdy zbyt dużej) jest kupowanie poszczególnych modeli „ przy okazji”. Idziesz po spodnie – dobierasz bransoletkę. Kupujesz sukienkę – bransoletka do kompletu. Nie wahaj się też ich kupować, gdy po prostu któraś wpadnie ci w oko – taka okazja może się nie powtórzyć.

Oceń artykuł

Bransoletki – najpiękniejsza ozdoba twoich dłoni 0 (0)