Reklama

Jeśli nadal uważasz, że broszka nadaje się tylko do dekoltu sukni – przełam ten stereotyp i naucz się korzystać z tego wyjątkowego dodatku w sposób zgodny z najnowszymi kanonami mody.

Czy jest modna?

Tak, broszka jest szalenie modna i bynajmniej nie jest to moda „świeża”. Gwiazdy ekranu i wyjątkowe osobistości wielkiego formatu już dawno doceniły ten gustowny dodatek, dopinając go do przeróżnych stylizacji.
Co bardzo istotne, broszka – choć występuje w przeróżnych modelach i rodzajach, we wszystkich jest równie modna. Możesz zatem wybrać model tradycyjny, czyli z metalu szlachetnego (złoto białe lub żółte, srebro, drogocenne kamienie) albo bardziej nowoczesny – z dzianiny, filcu albo na przykład organzy. Wszystko zależy od twojego gustu.

Dla kogo i jak ją nosić?

Broszka pasuje do każdego typu figury – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedyną uwagą, którą warto zapamiętać, jest ta, by nie nosić dużych broszek na obfitym biuście. W tym szczególnym przypadku sprawdzają się raczej skromne dodatki w takiej postaci.
By nosząc broszkę wyglądać świetnie, kieruj się następującymi wskazówkami:

  • Jeśli chcesz dodać sobie klasy, noś broszkę… klasycznie. Przypinaj ją do bardzo kobiecych stylizacji, np. do białej bluzki i eleganckiego żakietu. Świetnym „dodatkiem” do broszki są umalowane na czerwono usta. Pamiętaj, że szczytem elegancji jest broszka zapięta pod szyją.
  • Dla pań ceniących sobie oryginalność, świetnym rozwiązaniem będzie noszenie broszki w nietypowych miejscach – na przykład we włosach albo na ramiączku sukni.
  • Jeśli twoja broszka jest bardziej modernistyczna (czyli na przykład została stworzona z filcu), możesz przypiąć ją na przykład do stylizacji typu dżinsy i podkoszulek – efekt będzie bardzo ciekawy!
  • Ważna uwaga – broszki nie nosi się razem z inną biżuterią! To bardzo charakterystyczny akcent, który nie wymaga już podkreślenia czy konkurencji. Jeśli decydujesz się założyć ten dodatek – to zrezygnuj z kolczyków, wisiorków czy bransoletek.

Nikt w twoim otoczeniu nie nosi broszek? Stań się ikoną mody wśród twoich znajomych, niech ten dodatek będzie twoim cudownym znakiem rozpoznawczym.

Oceń artykuł

Broszka – cenny skarb z babcinej szafy 0 (0)