Jakie buty do grubszych nóg?

Reklama

Grubsze nogi znajdują się w pierwszej piątce największych kobiecych kompleksów. A to zbyt masywne uda, a to łydki, a czasem chodzi po prostu o zbyt obfity całokształt. Wśród licznych sposobów na zlikwidowanie tego efektu jest właściwe dobranie butów. Jakie zakładać?

Białe muszkieterki
  • Aby nieco odjąć nogom masywności, szukaj pantofli z mocnym wycięciem, odsłaniającym stopę. Takie buty wpłyną na całokształt wyglądu nóg.
  • Tak, jak w przypadku zbyt obfitej sylwetki nie należy zakładać szerokich bluzek i spodni, tak i tutaj – jeśli nie chcesz pogrubić nóg, nie zakładaj butów z szerokimi cholewkami. Kozaki powinny być obcisłe.
  • Unikaj wszystkiego, co zwracałoby dodatkową uwagę na nogi albo co by je pogrubiało. Innymi słowy, zrezygnuj z frędzli, marszczeń czy innych ozdób.
  • Koniecznie pokochaj szpilki albo buty na tzw. słupkach. Nieco więcej centymetrów zawsze wpływa dobrze na wyszczuplenie sylwetki.

Jeśli nie lubisz butów na obcasie, noś mocno wycięte baleriny. Pasują do wielu sukienek i spodni, a też nieco wyszczuplają nogi.