Jaka chusta dla noworodka?

Jaka chusta dla noworodka?

Chusty do noszenia dzieci zrobiły furorę kilka lat temu. Moda na nie ciągle trwa, więc jeśli spodziewasz się dziecka, możesz zastanawiać się nad jej zakupem. Wybór nie jest prosty, ale znając kilka szczegółów, szybciej podejmiesz decyzję. Jakie są rodzaje chust dla noworodka?

Reklama

  • Chusta tkana – czyli najpopularniejszy model. Istnieją te długie (5m) i krótkie (2,5m). Można ją dowolnie wiązać, co jednak trochę trwa i wymaga nauki. Plusem jest to, że jest to chusta uniwersalna, więc może ją nosić zarówno mama, jak i tata.
  • Chusta elastyczna. Jest znacznie krótsza od tkanej, ale też łatwiej ją założyć. Niestety, nie nadaje się (jak chusta tkana) do noszenia starszych dzieci. Nie można też nosić latorośli na biodrze czy plecach.
  • Model z kółkami, przez które wiąże się poszczególne fałdy chusty. Ma małe rozmiary, jest prosta w regulacji. Niestety, może być wiązana tylko na jedno ramię.
  • Chusta kieszonka. Model dla maluszków, niezwykle łatwy w używaniu. Niestety, to opcja tylko dla zupełnych maluszków, dziecko musi bowiem w niej leżeć. Chusta musi być też dopasowana do budowy ciała danej osoby.

Oceń artykuł

Jaka chusta dla noworodka? 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top