Jak zawiązać chustę?

Reklama

Chusty już dawno przestały być noszone z babciami, które zbierają w sadzie jabłka. Dzisiaj z tego dużego kawałka tkaniny w fantastycznych kolorach i wzorach korzystają już wszystkie dziewczyny podążające za modą. Ale jak ją wiązać?

Cztery markowe chusty
  • Pierwszy sposób to związanie chusty tak, aby tworzyła efektowną opaskę. W tym celu złóż tkaninę w prostokąt, a brzegi ułóż tak, aby schowały się w środku przyszłej opaski. Potem już tylko wystarczy związać ją pod włosami.
  • Kolejna metoda przyda się, gdy chcemy zakryć całą głowę i wyglądać nieco… cygańsko. Metoda ta polega na okryciu całej głowy chustką tak, by końce zebrały się na boku. Z nich tworzymy kokardkę (jeden lub dwa razy). Efektowne wiązanie będzie wyglądało jak kwiatek.
  • Najzwyklejszy sposób wiązania chusty, czyli „na babcię” przyda się, gdy na przykład udajemy się na grzyby. Wystarczy wówczas związać włosy z tyłu głowy, na głowę położyć chustkę i jej rogi związać przy karku. Następnie wystarczy rozwiązać włosy i gotowe.

Wiązanie chusty naprawdę nie musi być trudne. Wystarczy, że po prostu uzbroisz się w odrobinę cierpliwości i nauczysz robienia… dokładnych supełków.