Do czego pasuje czarna szminka?

Reklama

Jeszcze do niedawna malowanie ust czarną szminką kojarzyło nam się głównie z metalowymi zespołami muzycznymi. Od zeszłego roku to się zdecydowanie zmieniło, ponieważ pomadka w intensywnie czarnym kolorze zaczęła pojawiać się na ustach modelek. Jak ją wybrać i nosić?

Czarna pomadka do ust
  • Choć czarna szminka jest coraz modniejsza, to zdecydowanie nie pasuje każdej kobiecie i na każde okazje. Na pewno korzystniej wygląda u brunetek, blondynki i rude panie mogą wyglądać w nim zbyt agresywnie. Nie jest to także kosmetyk dla kobiet dojrzałych.
  • Nakładając czarną szminkę, musisz pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze, jeśli nie chcesz wywołać przesadzonego efektu, to nie maluj intensywnie oczu. Po drugie – musisz zadbać o bardzo precyzyjny makijaż. Stworzenie dokładnych konturów ust i równomierne rozłożenie kosmetyku ma tutaj niebanalne znaczenie.
  • Czarna szminka oczywiście nie nadaje się na wielkie, oficjalne wyjścia, do pracy czy na co dzień. Świetnie będzie wyglądała na niezobowiązujących imprezach.

Pamiętaj, że czarna szminka podkreśla defekty zębów. Nie zakładaj jej, jeśli swojego uzębienia nie możesz nazwać białym.