Czerwona szminka – kosmetyk, który się nosi

Reklama

Zastanawiasz się, co robi opis czerwonej szminki pośród charakterystyk ubrań? To proste – ten kosmetyk to nie byle co. To coś, co się nosi, podobnie jak perły czy diamenty.

Trzy czerwone, markowe szminki

Aby jednak nosić szminkę dobrze, trzeba – podobnie jak z ubraniami, wiedzieć do czego ją założyć. Dowiedz się, jak robić to z klasą.

Czy jest modna?

Czerwona szminka jest modna… od setek lat. Czasem można jednak odnieść wrażenie, że straciła na swojej aktualności. To nieprawidłowy wniosek, płynący zapewne z rzadkiego widoku kobiety umalowanej czerwoną szminką… na co dzień. Ten kosmetyk jest bowiem stworzony na wieczory. Jeśli pomalujesz nim usta na wielką galę, będziesz z pewnością bardzo modna. I niezwykle elegancka.

Jak wybrać czerwoną szminkę?

Jeśli masz ochotę na użycie czerwonej szminki, obowiązkowo musisz kierować się kilkoma ważnymi zasadami. W przeciwnym razie grozi ci stylistyczna katastrofa.

Krwiste, czerwone, damskie szminki

  • Bardzo starannie dobierz odcień pomadki do swojego koloru cery. Jeśli masz jasną karnację, wybieraj te odcienie, które mają w swoim składzie więcej niebieskiego barwnika. Czerwonawy odcień skóry „prosi się” o pomadkę w odcieniu czerwono – różowym. Przy cerze oliwkowej wybierz ciepłe odcienie czerwieni, a bardzo ciemna karnacja idealnie wygląda w kolorze czerwieni z połączeniem fioletu.
  • Pamiętaj, aby zawsze wybierać produkt dobrej marki. Tanie szminki tworzą nieciekawy, a czasem wręcz nieestetyczny efekt.
  • Nigdy nie wybieraj takiej pomadki sama. Pójdź na zakupy z doświadczoną przyjaciółką albo po prostu skonsultuj się ze sprzedawczynią w danym salonie.

Jak ją nosić?

Nie tylko przy zakupie, ale i przy noszeniu czerwonej szminki musisz być bardzo ostrożna. Łatwo popełnić duży błąd, dlatego kieruj się jasnymi zasadami.
Przede wszystkim, upewnij się, że potrafisz tę szminkę nakładać. To nie kosmetyk, którym możesz malować się, jadąc do pracy taksówką. Zakup konturówkę i wielokrotnie ćwicz swój perfekcyjny makijaż.
Jeśli „nosisz” czerwoną pomadkę, to reszta twojego makijażu musi być bardzo delikatna. Zwróć też uwagę na to, by nie używać zbyt dużo różu – może on bowiem stać się bardziej wyrazisty przy czerwonej szmince.

Kunsztowne czerwone szminki do ust

Pomadka w kolorze czerwonym nie pasuje na spacer do parku czy piknik z rodziną. To bardzo krzykliwy kosmetyk, więc nakładaj go wtedy, kiedy pragniesz podkreślić swoją zmysłowość.
Pamiętaj, że taka pomadka „kłóci się” również z biznesowymi okazjami. Jeśli spotkasz się poradą, aby nałożyć ją na firmowe spotkanie – wiedz, że to błąd, który źle o tobie zaświadczy.

Jednym z największych błędów stylistycznych, jakie może popełnić kobieta, jest połączenie czerwonej szminki z makijażem smokey eye’s. Nigdy tego nie rób.