Jak czyścić biżuterię?

Reklama

Matowa, zaśniedziała albo po prostu brudna – tak z czasem może wyglądać każda biżuteria. Na szczęście łatwo przywrócić jej dawny blask. Jedyne, co musisz zrobić, to wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów.

Czyszczenie srebrnej biżuterii
  • Srebrną biżuterię bardzo łatwo i szybko wyczyścisz, szorując ją starą szczoteczką do zębów i zwykłą, białą pastą do zębów. To sprawdzony sposób, który usuwa większość przebarwień i sprawia, że srebro znowu lśni.
  • Istnieje także sprawdzony i bezpieczny środek do czyszczenia złota. A jest nim… tabletka do czyszczenia protez zębowych. Jedyne, co musisz zrobić, to wrzucić jedną taką pastylkę do szklanki z wodą. Do tej mieszanki wkładasz swoje kolczyki, pierścionki czy wisiorki ze złota i pozostawiasz na kilka godzin.
  • Jesteś szczęśliwą posiadaczką biżuterii z kości słoniowej? Przecieraj ją kawałkiem płótna zwilżonego spirytusem.
  • Popularne korale ze szkła szybko odzyskują blask bo kąpieli w wodzie z octem.
  • A może twoje bursztyny straciły swój urok? Przemyj je w ciepłej wodzie z mydłem, ale bez namaczania. Opcjonalnie możesz wypolerować taką biżuterię… kromką chleba.

Jeśli nawet domowe sposoby nie sprawdzają się, to nie rezygnuj z przywracania blasku swojej biżuterii. Udaj się do jubilera i kup specjalny płyn do swoich błyskotek.