Damski blezer – spektakularna kradzież z męskiej szafy

Damski blezer – spektakularna kradzież z męskiej szafy

Połączenie elegancji i swobody, mody i klasyki, oficjalnego i sportowego charakteru – tak można opisać blezer. Jest niezastąpiony w kobiecej garderobie, chociaż wziął się tam... z męskiej szafy.

Reklama

Blezer to swego rodzaju marynarka, którą trudno jednoznacznie opisać – tyle jej rodzajów do tej pory zaprojektowano. Istnieją jednak pewne informacje na jej temat, które z pewnością warto znać.

Damski blezer – czy jest wciąż modny?

Blezer istnieje w damskiej modzie od wielu, wielu lat, jednak ten fakt nie działa na jego niekorzyść. Jest wręcz odwrotnie – projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych wzorów i kombinacji kolorystycznych, a my… tylko na tym korzystamy. Blezer jest bowiem nie tylko modny, ale i szalenie wygodny i uniwersalny.

Idealny blezer – cechy

Przy zakupie blezeru warto zwrócić uwagę na pewne bardzo istotne kwestie – to od nich zależy, czy będziesz wyglądać dobrze.

    • Guziki

O dobrej jakości blezeru (a tylko taki powinien cię interesować) świadczy to, czy guziki idealnie przechodzą przez dziurki. Jeśli tak nie jest – nie kupuj danego modelu.

    • Rękawy

Jeśli nie wiesz, na jaki typ blezeru się zdecydować, postaw na najbardziej uniwersalny i wciąż szalenie modny model – to taki, którego rękawy delikatnie opadają, sięgając nasady dłoni. Dla tych kobiet, które chcą być bardziej „na czasie” polecane są blezery z rękawami o kilka centymetrów dłuższymi albo o długości trzy czwarte.

    • Ramiona

Tutaj nie ma kompromisów – ramiona powinny być wyraźnie zarysowane i proste. Jeśli marszczą się, oznacza to nieprawidłowo dobrany albo źle uszyty egzemplarz.

    • Przód

Wiele kobiet nigdy nie zapina swojego blezera na guziki, więc nawet nie sprawdzają, jak ten element garderoby układa się właśnie wtedy, gdy jest zapięty. To błąd. Nawet, jeśli nie planujesz zapinać blezeru, musisz sprawdzić, czy po jego zapięciu układa się on idealnie – czyli gładko przylega. Tylko wówczas zdobędziesz pewność, że leży on na tobie idealnie także wówczas, gdy jest rozchylony.

    • Długość

Wielbicielki klasyki powinny wybrać blezer sięgający do bioder. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by te klasykę przełamać.

Z czym nosić blezer?

Blezer możesz zakładać do płaskich butów, choć w połączeniu ze szpilkami na pewno zrobi on większe wrażenie.
Jeśli masz dylemat, do czego dopasować blezer, zakładaj go po prostu do białych, dopasowanych spodni – z pewnością będzie prezentował się idealnie. Możesz też nałożyć go na sukienkę.
Warto pamiętać, że blezer nie pasuje do szerokich spodni – jeśli planujesz go założyć, to tylko do spodni typu rurki.

Prawdziwa kobieta nie musi ograniczać się do typowo klasycznych ubrań damskich. „Męski” blezer nie odbierze ci kobiecości – wręcz odwrotnie, zaczniesz nią emanować!

Oceń artykuł

Damski blezer – spektakularna kradzież z męskiej szafy 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top