Garnitur – elegancja z nutą wyrafinowania

Reklama

Garnitur to kolejna rzecz, która – choć pierwotnie przeznaczona dla mężczyzn, dorobiła się swojej damskiej wersji. Dzisiaj istnieje wiele różnorodnych modeli, w których można zapomnieć o skojarzeniu z męskim ubiorem.

Odpowiednio dobrany garnitur dodaje szyku, elegancji i odrobiny ekstrawagancji, nieumiejętnie dopasowany – może wywołać niechciany efekt. Dowiedz się, jak nosić taką garderobę.

Cechy

Garnitur składa się z marynarki oraz spodni, czasem również z kamizelki.

Klasyczny czarny garnitur - marynarka i spodnie

Zakłada się go na okoliczności, które wymagają wyjątkowej elegancji. Szczególnie chętnie noszony jest na różnego rodzaju spotkania biznesowe.

Czy jest modny?

Jak najbardziej! Obecne propozycje projektantów wskazują na to, że garnitur już od pewnego czasu przestał być kojarzony tylko i wyłącznie z męskim ubraniem – teraz to już prawdziwa propozycja dla pań.

Prosty biały garnitur - marynarka i spodnie

Warto tym samym zastrzec, że o ile wiele ubrań „z męskiej szafy” powinno nosić się w nieco za dużym rozmiarze, o tyle w przypadku damskiego garnituru jest to wykluczone. Powinien być odpowiednio skrojony – tak, by podkreślać piękno kobiecej sylwetki.

Dla kogo i jak go nosić?

Garnitur pasuje niemal wszystkim kobietom, choć niektóre powinny zachować szczególną ostrożność podczas wybierania konkretnego modelu. Bardzo niskie panie mogą wyglądać w garniturze niekorzystnie, zwłaszcza, gdy spodnie są zbyt szerokie. Na ten typ garderoby muszą również uważać kobiety ze sporą nadwagą – opinanie się materiału w okolicach pośladków z pewnością nie będzie wyglądało korzystnie.
By wyglądać naprawdę borze w garniturze, musisz kierować się kilkoma ważnymi zasadami – oto one:

  • Garnitur, który wybierzesz, musi być stworzony z dobrego jakościowo materiału – tylko taki model sprawi, że komplet będzie służył ci na wiele okazji, za każdym razem prezentując się świetnie.
  • Pamiętaj, że garnitur musi być dopasowany. Zbyt obcisły lub zbyt luźny natychmiast zniekształci twoją sylwetkę i doda jej kilogramów.
  • Garnitur ma męski „charakter”, musisz więc przełamać go bardzo kobiecymi akcentami. Świetnie sprawdzi się koronkowa koszulka oraz ozdobna, wyraźna biżuteria..
  • Nie przyzwyczajaj się do stałych dodatków do garnituru – zmieniaj je, urozmaicając w ten sposób całą stylizację. Niech garnitur, choć ciągle ten sam, wygląda za każdym razem inaczej.
  • Jeśli masz ochotę na nieco oryginalności, do garnituru załóż ciekawy t-shirt. Pamiętaj jednak, że taki zestaw nie sprawdza się do bardzo eleganckich zestawów oraz nie nadaje się do pracy.
  • Do garnituru pasują tylko szpilki. Jeśli nie wiesz, jakie założyć, zdecyduj się na klasyczne, czarne. Latem ten zestaw ubrań będzie świetnie wyglądał z połączeniu z sandałami na bardzo wysokim obcasie.

Noszenie garnituru wymaga pewnej dozy nonszalancji. Aby wyglądać w nim naprawdę świetnie, musisz być pewna siebie. Odrzuć więc pozory nieśmiałości i zachwycaj.