Wielcy projektanci: Diane von Furstenberg

Reklama

„Sukienka” i „kobiecość” – tak brzmią dwa słowa, które z całą pewnością mogłyby odzwierciedlać styl wielkiej projektantki Diane von Furstenberg. A oprócz tego może jeszcze „wspaniała” czy „fenomenalna”.

Diane von Furstenberg

Według wielu krytyków taka właśnie jest ta wielka osobistość. Dowiedz się, skąd tak wysokie oceny.

Krótka biografia

Diane von Furstenberg urodziła się w roku 1946 jako Diane Michelle Simone Halfin. Do świata mody weszła wkrótce po tym, jak została asystentką fotografa i agenta filmowego w stolicy Francji.
Kiedy projektantka wyszła za mąż i przeniosła się do Nowego Jorku, „uderzył ją” fakt, w jak niekobiecych i brzydkich strojach kobiety chodzą do pracy. Był to dla niej impuls do działania – stworzyła wielkie imperium Von Furstenberg, które stało się warte 150 mln dolarów.
Warto dodać, że przełomowym momentem w karierze projektantki było stworzenie przez nią kultowej, wiązanej w pasie sukienki. Kreacja ta tak tak bardzo spodobała się kobietom, że w szybkim czasie sprzedano ponad 5 mln sztuk.

Przegląd kolekcji

Diane von Furstenberg zaprojektowała wiele fascynujących ubiorów. Niektóre z nich zapadły w pamięć bardziej, niż inne.

    • 2003 – milion wzorów

Kolekcja nosząca tytuł „Pewnego razu” była stylizowana na lata 50-te. Rybaczki, pełne spódnice, ogrom kwiatowych wzorów i obcisłe topy bez ramiączek. A wszystko kobiece, delikatne i stylowe.

  • 2007 – współczesna wersja kultowej sukienki i fuksja

Kultowa sukienka, którą kiedyś zaprojektowała Diane von Furstenberg, jest wielokrotnie odświeżana w kolekcjach i nadal uwielbiana przez kobiety. W 2007 roku również ją wykorzystano i połączono z kolorami fuksji, by uzyskać efekt świeżości.

Projektantka dzisiaj

Na co dzisiaj mogą liczyć fanki stylu Diane von Furstenberg? Na bardzo wiele.
Przede wszystkim, wszystkie – absolutnie wszystkie kreacje od projektantki są niezwykle kobiece. Delikatne, klasyczne, pełne naturalnego, niewymuszonego wdzięku. Po drugie – bogactwo kolorów i wzorów. Projektantka skupia się na czerwieniach, fioletach i różach, chociaż w kolekcji na jesień/zimę znajdziemy też inne kolory.
Niemalże każda z kreacji z nowych kolekcji zachwyca starannym doborem barw, wysoką jakością materiału, uśmiechniętymi modelkami (to też coś nowego) oraz niezwykłym wręcz stylem. Klasa,klasa i jeszcze raz – klasa.

Ciekawostki

Czy wiesz, że… Diane von Furstenberg jest prezesem Stowarzyszenia Amerykańskich Projektantów Mody?
Czy wiesz, że… na sukienkach projektantki pojawiały się napisy „Poczuj się kobietą, noś sukienkę”!? Slogan ten jest zastrzeżonym znakiem towarowym marki.

Jeśli tylko szukasz czegoś wyjątkowego i ponadczasowego do pracy – właśnie to znalazłaś. Każdą z kreacji Diane von Furstenberg możesz założyć do biura bez cienia zwątpienia.