Wielcy projektanci: Donna Karan

Reklama

Podobnie jak inna wielka projektantka, tak i Donna Karan postanowiła sprawić, by kobiety pracujące wyglądały zdecydowanie bardziej elegancko. Oczywiście szybko się jej to udało, przy zachowaniu pełnej klasy.

Sklep Danna Karan

Dowiedz się czegoś więcej o tej niezwykłej kobiecie, która tak sporo wniosła do świata mody.

Biografia

Donna Karan urodziła się w roku 1948. Swoją karierę zaczęła od nauki w Parsons The New School for Design. Następnie pracowała u koleżanki projektantki, czyli u Anne Klein. W końcu zdecydowała się na założenie własnej marki, w czym pomógł jej mąż Stephan Weiss.
W 1988 roku projektantka zdecydowała się na wprowadzenie linii, w której znajdowały się ubrania z tańszych materiałów (DKNY).
Donna Karan przestała być dyrektorem marki w roku 1997, ale do dnia dzisiejszego jest jej prezesem.

Przegląd kolekcji

Jakie kolekcje sprawiły, że projektantka została aż siedem razy nagrodzona przez amerykańskie CFDA? Warto to przypomnieć.

    • 1996 – elegancka biel w roli głównej

W tej kolekcji łączył się minimalizm z subtelnością, elegancja z delikatnością. Był zatem biały, klasyczny płaszcz przewiązywany w pasie, były zapinane na jeden guzik jedwabne koszule i spódnice maksi, które jednak pokazywały nagie ciało w talii.

    • 2003 – nawiązanie do Audrey Hepburn

W tej kolekcji zaprezentowano między innymi dwuczęściowy kostium. Niemal w każdym szczególne nawiązywał on do stylu z lat 50-tych. Odstający kołnierz, przylegający krój i rękawy. Nowoczesnymi akcentami były na przykład srebrny pasek. Całość była fenomenalna.

  • 2009 – długie, smukłe linie

Silnie uwydatnione ramiona, obcisłe sukienki, topy z golfem, ołówkowe spódnice – wszystko w kolekcji z 2009 roku wskazywało na jedno – kobieta pracująca może być nie tylko niezwykle zadbana, ale i nowoczesna.

Donna Karan dzisiaj

W dzisiejszych kolekcjach wciąż powtarza się ten sam, ważny element – mianowicie, z pewnością jest nim klasa. Jednak dodatkowo Donna Karan wydaje się skupiać już nie tylko na kreacjach biurowych, ale też tych na wieczór.
Fascynujący krój wyjątkowo subtelnych i kobiecych, choć czasem nieco zadziornych sukienek zachwyca od pierwszego wrażenia. Ciemne barwy i różnorodność kroju dodaje wszystkiemu jeszcze pozytywniejszego wrażenia.
Oczywiście każdy z elementów kolekcji Donny Karan jest stworzony z wysokich jakościowo tkanin, co wzmaga poczucie luksusu.

Szukasz luksusu? Nie ma problemu – podajemy ci go na tacy. Wystarczy, że udasz się do salonu Donny Karan, by natychmiast poczuć jego wspaniały klimat. Ale bez kreacji… na pewno stamtąd nie wyjdziesz.