Niebieskie kamizelki jeansowe

Reklama

To jeden z tych rodzajów ubrań, które się kocha albo nie cierpi. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest to pierwsze.

Cechy

Kamizelka dżinsowa może być zrobiona z różnego rodzaju dżinsu, choć najkorzystniej jest nosić tę zupełnie klasyczną, z dość grubego materiału. Oczywiście ubranie to nie ma rękawów, a z przodu posiada jednorzędowe zapięcie na guziki oraz obowiązkowo dwie kieszenie na wysokości biustu.

Czy jest modna?

Kamizelka dżinsowa czasem przestaje być modna na kilka lat, by po kolejnych wrócić z wielką mocą.

Cztery markowe kamizelki jeansowe

Aktualnie zdecydowanie jest na topie i zapewne będzie na modowym szczycie jeszcze przez kilka sezonów.

Dla kogo i jak ją wybrać?

Kamizelka z dżinsu najlepiej wygląda na młodych i szczupłych kobietach. Jednak panie, które mają nieco więcej kilogramów, niż powinny, z powodzeniem także mogą ją zakładać.

Młodzieżowe modne kamizelki jeansowe

Jeśli jeszcze nie posiadasz jej w swojej szafie, koniecznie to zmień – najpierw jednak dowiedz się, czym kierować się przy zakupie.

  • Kupuj w sklepach vintage albo popytaj wśród starszych cioć, czy mają taką kamizelkę z czasów młodości. Taki nabytek jest bardzo cenny i wygląda dokładnie tak, jak powinien – na przetarty, lekko zniszczony i taki, który wiele z tobą przeszedł.
  • Oczywiście możesz też kupić taką kamizelkę w zwykłym sklepie. Zwracaj jednak wówczas uwagę, aby kamizelka nie była z tandetnego, bardzo cienkiego dżinsu – to naprawdę widać! Jeśli już, to wydaj więcej pieniędzy i postaw na model który będzie służył ci latami, wyglądając przy tym świetnie.
  • Kamizelka musi być dopasowana – czyli nie może opinać twojego ciała ani bardzo luźno na nim wisieć. Najlepiej jest po prostu przymierzyć kilka fasonów i wtedy podjąć decyzję.
  • Staraj się trzymać jak najbliżej oryginału. Pod żadnym pozorem nie wybieraj kamizelek, które mają dodatki w postaci błyskotek czy cekinów – to z daleko pachnie kiczem. Zasada jest prosta – szukasz zwykłej kamizelki z dwoma kieszeniami.

Do czego ją nosić?

Noś kamizelkę do bardzo luźnych zestawów. Świetnie prezentuje się między innymi w połączeniu z białymi spodniami, ze spódniczkami albo sukienkami vintage, z wszelakimi drobnymi kwiatuszkami oraz skórzany balerinkami.
Pamiętaj, że możesz nieco zabawić się modą. Eksperymentuj i do kamizelki dopasuj elegancką torebkę ze złotym paskiem – to naprawdę świetny pomysł. Możesz też łączyć ją z koronkową bluzką albo ciekawą koszulą – wszystko zależy od twoich upodobań. Najważniejsza jest, byś kierowała się zasadą: „Ma być na luzie”.

Dżinsowa kamizelka to przykład tego, że ubrań nie należy wyrzucać, bo przestały być modne. Przecież oczywiste jest, że moda zatacza szerokie kręgi – wystarczy więc trochę poczekać.

Oceń artykuł

Dżinsowa kamizelka – dodaj sobie nieco luzu 0 (0)