Dżinsy – niebieski odcień wygody

Reklama

Dżinsy to klasyka, nie ma co do tego wątpliwości. Stwierdzenie, że powinna mieć je w szafie każda kobieta, rodzi pewien niedosyt – każda kobieta powinna mieć ich bowiem kilka par.

Markowe spodnie jeansowe slim fit

Dżinsy to jednak nie tylko „po prostu spodnie”. To rodzaj odzieży, która występuje w wielu fasonach i kolorach. Warto je poznać i dowiedzieć się, jak je nosić.

Cechy

Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że druga nazwa dla materiału zwanego dżinsem to… denim. To właściwie ciekawostka, podobnie jak fakt, że dżins pozyskiwany jest z bawełnianej przędzy. Najbardziej charakterystyczną cechą dżinsów są miedziane nity oraz podwójny szew.

Czy są modne?

O dżinsach z całą pewnością nie można powiedzieć, że miały okres „niebytu” w modzie. To model spodni i rodzaj materiału, który może nie być aktualnie hitem, ale na czasie jest zawsze.

Młodzieżowe jeansy slim fit w różnych kolorach

Warto jednak wiedzieć, że w zależności od danego okresu, zmieniają się modele modnych dżinsów. Aktualnie najbardziej na topie są te z wysokim stanem, a noszenie biodrówek – modnych jeszcze parę lat temu, jest stylistycznym błędem.

Komu pasują?

Ogólnie rzecz biorąc, dżinsy pasują każdej kobiecie. Nie oznacza to jednak, że można darować sobie odpowiednie dopasowanie modelu – to właśnie właściwie dobrany typ „denimów” sprawi, że będziesz prezentować się w nich naprawdę dobrze. Na co zwracać uwagę?

Szykowne kolorowe jeansy slim fit

  • Biodrówki zarezerwowane są dla kobiet szczupłych i wysokich – tyle one prezentują się w nich naprawdę dobrze. Jeśli jesteś niska, biodrówki mogą optycznie cię skrócić, jeśli masz „za dużo ciałka” – taki krój podkreśli zbędne kilogramy.
  • Jeśli masz płaski tyłek i chciałabyś dodać mu nieco wypukłości, wybierz dżinsy ze specjalnymi naszywkami na tylnych kieszeniach – dzięki temu osiągniesz upragniony efekt.
  • Panie z nadwagą powinny unikać dżinsów w jasnych kolorach – modelem idealnym dla nich są ciemne i gładkie spodnie.

Rodzaje dżinsów

Dżinsy mają kilka zasadniczych rodzajów kroju. Warto je znać, by oszczędzić sobie zbędnego mierzenia tych, które i tak cię nie interesują.
Najbardziej popularne dżinsy to te o nazwie regular fit. To spodnie najbardziej klasyczne, które są dopasowane do ciała i maja proste nogawki.
Spodnie, które są bardziej dopasowane niż model regular fit, ale jednak wciąż klasyczne, to slim fit. Dla wielu kobiet to te właśnie spodnie bardziej pasują do określenia: „dopasowane”
Skinny fit – to model dżinsów idealnie przylegających do skóry – na całej długości nogawki. Ten model spodni, w przeciwieństwie do pozostałych, bardzo wyraźnie podkreśla kształt i grubość nóg – dlatego mogą sobie pozwolić na nie tylko naprawdę zgrabne panie.
Jeżeli masz ochotę pójść w zupełnie „inną stronę”, wybierz dżinsy o kroju loose lub comfort fit. To spodnie, które są po prostu szerokie – zarówno w nogawkach, jak i w biodrach.

Klasyczne dżinsy to oczywiście obowiązek – nie zawahaj się jednak przed eksperymentami. Kto powiedział, że nie możesz mieć w szafie dżinsów białych, kremowych, czerwonych i brązowych?