Wielcy projektanci: Erdem

Reklama

Wspaniałe barwy, wspaniała grafika, wspaniałe wyczucie stylu – wszystko to opisuje kreacje, które tworzy kanadyjski projektant Erdem Moralioglu. Zachwycają się nim gwiazdy i „zwykłe” kobiety. I słusznie.

Styl Erdem Moralioglu należy bowiem do jednego z najbardziej charakterystycznych i urzekających. Koniecznie musisz dowiedzieć się czegoś więcej.

Biografia

Projektant urodził się w roku 1977. Najpierw studiował modę na Uniwersytecie Ryerson w Kanadzie, później jednak przeniósł się do Londynu. Odbył staż u Vivienne Westwood, następnie otrzymał stypendium British Council i rozpoczął studia w College of Art. Następnie pracował u Diane von Furstenberg.
Własną markę projektant założył w roku 2005. W tym samym roku zdobył nagrodę Fashion Fringe.
Warto dodać, że dla tego projektanta najbardziej charakterystyczne są wzory graficzne. Nie każdy wie, że są one specjalnie obrabiane. Aby mogły znaleźć się na ubraniach, oryginalne wzory są skanowane, obrabiane cyfrowo i ręcznie, a potem są do nich dopasowywane barwy. Biorąc pod uwagę styl Moralioglu, są to często barwy krzykliwe.

Przegląd kolekcji

Marka Moralioglu nie istnieje jeszcze długo na rynku modowym, ale jest już dość mocno rozpoznawana przez otoczenie zainteresowanych. Projektant uzyskał to oczywiście dzięki wspaniałym kolekcjom – warto je przypomnieć.

    • 2006 – „kobieta Erdema”

Ptaki, krzykliwe paseczki, motyle– wszystko w żywych kolorach. Tak naprawdę ta kolekcja wyznaczyła szlak stylu, jakim później będzie kierował się projektant. Najbardziej wyróżniającym się kolorem jest tutaj żółty.

    • 2008 – krzyk barw

Sześć lat temu Moralioglu połączył wyjątkowo krzykliwe kolory i wyraźne wzory z niezwykle prostym krojem kreacji. Pozwoliło to na osiągnięcie genialnego wyważenia, dzięki któremu kolekcja nie wyglądała na przesadzoną. Warto podkreślić, że projektant stawiał na najbardziej luksusowe tkaniny, które układały się w tzw. Kontrafałdy.

  • 2010 – delikatnie

W kolekcji sprzed czterech lat projektant znacznie zmniejszył rozmiar wzorów i postawił na jeszcze skromniejsze sukienki. Dzięki temu uzyskał fenomenalny efekt delikatnej kobiecości.

Erdem dzisiaj

Każda znawczyni mody z pewnością zastanawia się, jakie modele i wzory może znaleźć dzisiaj w kreacjach tego projektanta. Oczywiście wyjaśniamy to zagadnienie.
W kolekcji sprzed kilku miesięcy nadal znajdziemy całą masę wzorów. Kwiatowe, arcydelikatne i malutkie albo te znacznie większe. Dodatkowo, przepiękne kostiumy, garnitury i kreacje zdobi najwyższej jakości koronka, co dodaje jej niezwykłego wręcz uroku i klasy.
Zupełnie „świeża” kolekcja jest już nieco inna. W swoich propozycjach na jesień/zimę projektant proponuje wzory, które są nie tyle mieszaniną kolorów, co fakturą. Większość kwiatowych wzorów jest po prostu wycięta i obrobiona w kunsztownych tkaninach. Kolory tym razem są bardzo stonowane – czerń, stare złoto, szarości i beże. Choć całość wydaje się być zupełnie inna od tego, do czego przyzwyczaił nas Moralioglu, nie da się zaprzeczyć, że osiągnął wspaniały efekt w postaci kolekcji najwyższej klasy.

Co pasuje każdej z nas? Kwiaty! Te w wazonie i te na ubraniach. Jeśli szukasz wzorów najwyższej klasy, to znajdziesz je właśnie u Erdema Moralioglu.