Sklep Esprit

Reklama

To, w jaki sposób firma zaistniała na rynku, to tylko jedna z ciekawych historii. Oprócz niej, warto też dowiedzieć się wielu innych – rozpoczynając od obrotów, a kończąc na dzisiejszym stylu.

Krótka historia marki

Firma Espirit została założona w roku 1968 przez Susie Russel oraz jej męża Douglasa Tompkinsa. Początki działania marki były naprawdę „skromne” – opierały się bowiem na jeżdżeniu wypełnionym ubraniami samochodem i sprzedawaniu ich „z bagażnika”. Dzisiaj taki początek wydaje się niemożliwy, a jednak to właśnie determinacja i upór „modowego małżeństwa” udowodniły, że jeśli tylko ma się dobry gust i dużo siły, to można odnieść światowy sukces.

Espirit dzisiaj

Co ciekawego może dzisiaj znaleźć klientka sieci Espirit? Całkiem sporo, w firmie bowiem produkuje się:

  • odzież codzienną, w linii Women Casual
  • odzież biznesową oznaczają jako Women Collection
  • biznesowe ubrania dla mężczyzn, czyli Men Collection
  • edc by Espirit – czyli dodatki, buty i akcesoria

Najnowsze kolekcje

W swoich najnowszych kolekcjach marka Espirit stawia na świeżość i czystość. Niebanalne wzory, ale w bardzo wyważonych kolorach. Delikatne tkaniny, wysoka jakość, klasyczne połączenia barw (głównie beż, biel, granat i czerń) – wszystko to stało się motywami przewodnimi dla najnowszej kolekcji. Także tkaniny nawiązują do delikatności i elegancji – mamy tu do czynienia głównie z dzianinami, dobrą bawełną, lnem czy jedwabiem. Ponadto, w niektórych ubraniach można zauważyć zafascynowanie projektantów haftami, szydełkowanymi wstawkami oraz klimatami z różnych stron świata.

Ciekawostka

Marka Espirit od co roku angażuje się w działanie na rzecz ochrony środowiska – szyje więc także ubrania z materiałów ekologicznych (bawełna organiczna). Dodatkowo, firma działa też charytatywnie i wspiera młodych ludzi poprzez tworzenie licznych miejsc pracy.

Espirit jest przykładem tego, że jeśli do czegoś się bardzo dąży, to uczciwą pracą i zaangażowaniem można to osiągnąć. Godne naśladowania!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Espirit 0 (0)