Do czego pasuje fioletowa szminka?

Reklama

Fioletowa szminka była prawdziwym hitem makijażowym ubiegłego roku. Na szczęście dla nas, moda na nią wciąż panuje. Dowiedz się zatem, jak taką szminkę dobrać i do jakich stylizacji będzie ona pasowała.

Fioletowa szminka do ust
  • Przede wszystkim trzeba podkreślić, że szminka ta pasuje tylko i wyłącznie kobietom młodym. Po czterdziestce raczej po nią nie sięgaj.
  • Mamy złą wiadomość dla blondynek – fioletowa szminka to nie propozycja dla was. Taki odcień pomadki wskazany jest dla brunetek o ciemniej karnacji. A i takie cechy wyglądu nie gwarantują, że szminka będzie świetnie się prezentowała.
  • Pamiętaj, że szminka szmince nierówna. Aby wybrać odpowiednią, musisz koniecznie przetestować co najmniej kilka albo kilkanaście różnych odcieni fioletu. Dodajmy, że najmodniejszy odcień to ten jaśniejszy. Ciemne fiolety za bardzo zmniejszają usta.
  • Szminka w odcieniu fioletu „lubi” wieczorne wyjścia i eleganckie stylizacje. Nie nakładaj jej na wyjścia do supermarketu, raczej do klubu.

Jeśli nie czujesz się pewnie w takim kolorze, to sobie odpuść. Nie ma sensu męczyć się ciągłymi myślami o swoim wyglądzie.