Reklama

Nie będę nakłaniać do noszenia prawdziwego futra ani tego odradzać. Wyjaśniam jedynie, jak je wybrać i nosić, jeśli jednak się na nie zdecydujesz.

Czy jest modne?

O tym, czy futro jest modne, można by długo dyskutować. Jedni twierdzą, że noszenie prawdziwego okrycia ze skóry zwierząt jest zdecydowanie coraz mniej na czasie. Inni z kolei podkreślają, że prawdziwe futro jest i będzie modne. Także projektanci mody podzielili się na grupy – tych, którzy korzystają z futer prawdziwych oraz tych, którzy preferują sztuczne materiały. Jedno jest pewne – o futrze mówi się bardzo dużo.

Dla kogo i jak je nosić?

Futra pasują zarówno kobietom młodszym, jak i starszym, paniom przy tuszy oraz tym zupełnie szczupłym – takie aspekty nie maja znaczenia, bo w futrze każda z nas wygląda po prostu dobrze.
Wiele znawców mody podkreśla, że futra pasują do wszystkiego. Oczywiście jest w tym pewna przesada – trudno wyobrazić sobie to luksusowe okrycie w połączeniu z dresowymi spodniami. Jednak z pewnością jest to „dodatek”, który można dopasować do wielu stylizacji. Warto wiedzieć, jak je tworzyć.
Jeśli masz ochotę dodać trochę elegancji i tzw. „pazura” swojemu wyglądowi, załóż krótkie futerko do zwykłego podkoszulka, dżinsów i szpilek. Taki zestaw genialnie sprawdzi się na wszelkie swobodne wyjścia – na przykład do klubu.
Długie lub krótkie futro albo po prostu etola – wszystkie one zawsze idealnie pasują do sukni wieczorowych. Co więcej – w wielu przypadkach prezentują się na takiej kreacji znacznie lepiej niż najbardziej elegancki płaszcz.
W niektórych przypadkach futro nadaje się również do stylizacji biznesowych. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że muszą być to wówczas zestawy wyjątkowo eleganckie – zarówno pod względem kroju, jak i koloru.

Jakie futro wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na kupno prawdziwego futra, musisz przygotować się na bardzo duży wydatek… i trudny wybór. Oto nasze wskazówki co do rodzaju tego włosia na tym rodzaju okrycia:

  • Sobole. To niezwykle drogie i jednocześnie wyjątkowo piękne futro. Jego specyficzną cechą jest srebrzysty połysk na koniuszkach włosa.
  • Szynszyle. Cecha charakterystyczną tego futra jest miękkość oraz lekkość – przy każdym, nawet delikatnym podmuchu wiatru zmienia ono swoje ułożenie i barwę. Futro z szynszyli, podobnie jak to z soboli, jest miarą pewnego luksusu.
  • Norki. Jeśli zdecydujesz się na futro z norek, staniesz przed wyborem konkretnego koloru – to okrycie występuje w wielu różnych odcieniach.
  • Orylag. To nazwa dla futra z królika. Warto wiedzieć, że okrycie to farbuje się tak, aby przypominało to z szynszyli. Dla wielu z nas różnica w wyglądzie jest nie do zauważenia, ale cena – już zdecydowanie tak.

Drogie, piękne, nieprzyzwoite – tak najtrafniej można opisać prawdziwe futro. Jeśli już się na nie zdecydujesz – noś je z podniesioną głową. Jeżeli masz zdecydowane, negatywne poglądy na temat naturalnych futer – nie ulegaj pokusie i nie kupuj go, by wisiało w szafie.

Oceń artykuł

Futro – kontrowersyjne piękno 0 (0)