Klasyczne damskie gorsety

Reklama

Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne. Aby jednak prezentować się w gorsecie naprawdę niezwykle i stylowo, musisz wiedzieć o nim coś więcej, niż to, że wyszczupla.

Cechy

Gorset to rodzaj ubrania, które ma na celu odpowiednie ukształtowanie sylwetki.

Modne markowe gorsety

Kiedyś wiązany był z tyłu i dzięki mocnym wiązaniom uzyskiwano efekt cienkiej talii, dziś zwykle zapinany jest na haftki i głównie służy ozdobie.

Dla kogo i jak go wybrać?

Choć gorset ma na celu wyszczuplenie ciała i podniesienie biustu, paradoksalnie powinny unikać go panie ze sporą nadwagą. Niestety, ściśnięcie okolic talii i biustu może spowodować „wypłynięcie” fałdek na górze, co nigdy nie wygląda korzystnie.

Gustowne damskie gorsety

Jeśli stoisz dopiero przed zakupem gorsetu, skup się na kilku ważnych wskazówkach:

  • Gorset zapinany na haftki musi być obcisły. W przeciwnym razie grozi ci katastrofa w postaci odpięcia się tego ubrania. Nie ma chyba nic bardziej kompromitującego.
  • Dobierz gorset tak, aby podnosił twój biust, ale go nie ściskał „do braku tchu” – to naprawdę nie wygląda ładnie, choć było modne wieki temu.
  • Pamiętaj, że wszystkie przeszycia w gorsecie muszą być dobrej jakości. Nie możesz ryzykować, że ciągle napięty materiał nagle… pęknie. Niestety, dobry jakościowo gorset sporo kosztuje, ważne jest jednak to, że będziesz mogła mu „wierzyć”.
  • Nie przesadzaj z ozdobami na gorsecie. Jeśli chcesz go nosić na imprezę, to niech nie przypomina on bielizny.

Jak go nosić?

Jeśli kojarzysz gorset tylko i wyłącznie z bielizną albo z suknią ślubną, to jesteś w dużym, modowym błędzie. Obecnie takie ubranie możesz zakładać nawet na co dzień – choć preferowane jest ono raczej na imprezy. Oto nasze propozycje:
Gorset wygląda świetnie w połączeniu z dżinsami. Mogą być to rurki albo spodnie o klasycznym kroju – obcisły gorset wyrówna proporcje.
Dobrym pomysłem jest założenie go do spódnicy. Jeśli jesteś odważna, to może być to spódnica skórzana. Przygotuj się jednak na naprawdę oszałamiający efekt.
Unikaj noszenia tego ubrania do delikatnych spódnic – efekt będzie raczej niekorzystny. Do gorsetu musisz dobrać dodatki „z pazurem”. Jeżeli boisz się zbyt odważnej stylizacji, załóż go po prostu do czarnych spodni – będziesz czuła się pewniej.

Noszenie gorsetu wymaga odwagi i pewności siebie. Jeśli ich nie masz – nie zakładaj go, bo twoja niepewność będzie widoczna bardziej, niż wąska talia!

Oceń artykuł

Gorset – podkreśl swoją pewność siebie 0 (0)