Sklep Gucci

Reklama

Każda wielka marka ma za sobą długą i często bardzo ciekawą historię, która „okraszona” jest wielkimi nazwiskami. Poznaj te fakty i dowiedz się, czym charakteryzuje się styl Gucci.

Garść ciekawostek

Dom mody Gucci został założony przez Guccio Gucci w roku 1921. Nie każdy wie, że z początku była to po prostu firma, która wytwarzała tylko wyroby ze skóry. Wszystko zmieniło się po drugiej wojnie światowej – nagle logo zaczęło być rozpoznawalne nie tylko we Florencji, gdzie firma miała siedzibę, ale na całym świecie.
W latach 80-tych firma ta przeżywała chwilowy kryzys, który – na szczęście, został opanowany dzięki zatrudnieniu przebojowego Toma Forda. To dzięki jego projektom i działaniom firma wkrótce weszła na giełdę. Nie każdy zdaje sobie też sprawę z tego, że firma Gucci przejęła takie marki jak Yves Saint Laurent, Stella McCartney, Alexander McQueen czy Balenciaga.
Po odejściu Toma Forda, dyrektorem kreatywnym w firmie Gucci została Frida Giannini.

Wyznaczniki stylu:

  • Podwójna litera G. To symbol firmy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Ikonę tę „przywrócił” do popularności Ford w swojej kolekcji z 1995 roku.
  • Posągowa elegancja – Marka Gucci kojarzy się z kobiecością i zmysłowością. Takie postrzeganie firmy powstało dzięki Fordowi, który na przykład w roku 1996 stworzył białą, kolumnową suknię z wycięciem na boku – ta kreacja już na zawsze wyrobiła projektantowi opinię kreatora szyku.
  • Innowacja. W 2002: Gucci udowadnia, że bielizna może być okryciem wierzchnim. To przełomowy moment dla firmy, jednocześnie bardzo wskazujący na tendencję głównego projektanta do podkreślania zmysłowości kobiet.
  • Odnoszenie się do mody hipisowskiej. Raz na jakiś czas marka wypuszcza kolekcje, które nieco odbiegają od tradycyjnie pojętej elegancji. Było tak na przykład w roku 2008, kiedy spod „ręki” firmy wyszła kolekcja z barwnymi, nadrukami – inspirowanymi rosyjskim folklorem oraz ręcznie, dokładnie zrobionymi zdobieniami. Niemniej, w strojach tych brakuje hipisowskiego „nieładu” – produkty Gucci są zawsze eleganckie.
  • Egzotyczna inspiracja. W firmie Gucci często czerpie się inspirację z safari, jednak łączy się go z miejskim szykiem. Efekt jest zawsze bardzo kobiecy i gustowny.

Gwiazdy w ubranich marki Gucci

Wśród celebrytów noszących ubrania marki Gucci spotkać można takie osobistości jak m. in.: Brad Pitt, Rihanna, Kate Moss, Robert Pattinson, Kate Hudson, Jennifer Lopez, Lil Wayne, Kristen Stewart, czy Kylie Minogue. Ciekawostką jest, że Leonardo DiCaprio miał na sobie czarne skórzane mokasyny Gucci ze srebrnym dodatkiem w trakcie kręcenia filmu „Wilk z Wallstreet” na ulicach Manhattanu dnia 25 września 2012 r.

Czy wiesz, że..?

Aż 80% obrotów firmy osiągane jest dzięki sprzedaży akcesoriów oraz dodatków.

Jeśli kiedyś będziesz miała okazję kupić cokolwiek „od Gucciego”, to nie wahaj się ani chwili – zwłaszcza, gdy znajdziesz coś za bezcen w sklepie vintage. Akcesoria Gucci warto mieć… dla samej satysfakcji posiadania!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Gucci 0 (0)