Styl hippie

Styl hippie

Hippie raz na jakiś czas powraca, sprawiając, że kolejne pokolenia fascynują się niezwykle barwnymi strojami będącymi manifestem młodości i wolności oraz umiłowania życia w zgodzie z naturą.

Sukienka w stylu hippie

Reklama

Jest to styl, w którym królują kwieciste wzory i dodatki etniczne, stanowiące czasem podstawowy akcent całej kreacji. Piękne, długie sukienki i spódnice o imponującej ilości falban, nierzadko inspirowane orientem, a także zwiewne tuniki i bluzki zwracające uwagę artyzmem wzorów, to najbardziej charakterystyczne przykłady stylu hippie. Podobnie jak spodnie dzwony i buty na wysokich koturnach.

Radość zaklęta w kolorach

Im barwniej, tym lepiej, jednak całość stroju powinna być gustowna i świadczyć o artystycznym wyczuciu. Do żywych i pulsujących barw wspaniale jest dobrać dużą torbę na długim pasku i okazałe koraliki lub wisiorki.

To nie jest styl, który będzie podkreślać status materialny, lecz pozwoli zaakcentować urodę i sprawi, że zapomnicie o nudzie.

Reklama

Powiązane artykuły

Co nosić mając krótkie nogi?

Krótkie nogi mogą sprawiać wrażenie dłuższych, jeśli zastosujecie kilka sprawdzonych tricków. Pozostańcie wierne pewnym fasonom i połączeniom, a poczujecie się bardziej pewnie i atrakcyjnie.

Moda z lat 90-tych: słodki kicz w natarciu

Posiadasz jeszcze bluzę z nadrukiem ulubionego boys bandu albo poszarpane spodnie? Jeśli tak, niechybnie dorastałaś w latach 90-tych. Czasem warto na chwilę do nich wrócić.

Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale

Plastik przelewający się z cekinami, błysk tańczący z ekscentrycznymi dodatkami, a do tego wszystkiego makijaż w całej palecie barw – kto tęskni za latami 80-tymi, prosimy podnieść rękę!

Moda lat 60-tych: maksi krok w stronę mini

Masz czasem wrażenie, że cofnęłaś się w czasie? To nie podróż, to moda powraca do lat 60-tych. Stylistyczne przyłączenie się do tej podróży naprawdę nie jest trudne.

Moda z lat 50-tych – kobiecość ma głos!

Talia – biust: na tej linii koncentrowały się stroje z lat 50-tych. Jak można się domyślić, okres ten należał do kobiet. I był jednym z najpiękniejszych w damskiej modzie.

Moda z lat 40-tych – retro!

Kobiece, zmysłowe, chwilami wyjątkowo odważne – takie właśnie były stylizacje kobiet z lat 40-tych. Warto je poznać i uszczknąć coś z przeszłości dla efektu… dzisiaj.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top