Sklep Hugo Boss w Berlinie

Reklama

O trafności tego wniosku może świadczyć chociażby fakt, że obroty tej firmy znacznie przekraczają pół miliarda dolarów. Oraz to, że nazwę marki zna… chyba każdy.

Historia firmy

Firma Hugo Boss została założona w roku 1923 w Metzingen w Niemczech przez – jakże by inaczej, Hugo Bossa. Na początku w firmie produkowano tylko i wyłącznie ubrania robocze oraz mundury. Jednak już w 1953 roku wprowadzono nowość w postaci ubrań męskich klasy średniej. Z czasem projektanci firmy zaczęli używać modnych tkanin i ciekawych kolorów, czyli inspirować się Cardinem – i to było bardzo dobre posunięcie.

Ważne momenty w dziejach marki

Jak w każdej marce na wysokim poziomie, tak i w firmie Hugo Boss dochodziło do pewnych „przewrotów” – czyli decyzji, które zmieniały w jakiś sposób oblicze marki.

  • W latach 80-tych firma Hugo Boss, wraz z marką Paul Smith spopularyzował kanon yuppie, czyli młodego profesjonalisty z wielkiego miasta. Choć koncepcja ta została wyśmiana w książce Toma Wolfe’a, szybko stała się bardzo popularna.
  • W 1993 roku pod rządami Petera Littmana doszło do zmian w całej firmie. Przede wszystkim, zmieniono stare logo i zastąpiono je aż trzema nowymi. Pierwsze: „Boss”, było przeznaczone dla najbardziej znanych i popularnych kolekcji. Drugie, czyli „Hugo”, zarezerwowano dla ubrań przeznaczonych dla młodszych mężczyźni w końcu Baldessarini, które przeznaczone było dla ubrań szytych na miarę.
  • W latach 90-tych wprowadzono pierwszą kolekcję dla kobiet.

Hugo Boss dzisiaj

Hugo Boss to dzisiaj jedna z największych marek na świecie. Chociaż projektant (który zmarł w roku 1948) zaczynał od tworzenia tylko i wyłącznie męskich ubrań, to te dla kobiet są dzisiaj niepodważalnie olbrzymim źródłem przychodów firmy. Warto zatem wiedzieć, jaki jest dzisiaj Hugo Boss dla damskiej części klienteli.
Przede wszystkim, stawia się na jakość – kreacje Hugo Bossa są niepodważalnie dobre gatunkowo, a do produkcji używa się drogich i idealnie wykrojonych materiałów.
Niektóre ubrania z linii dla kobiet wzorowane są na męskich stylizacjach – jest tak na przykład w przypadku spódnic, które mają na sobie prążki. Wyglądają jak uszyte z męskiego garnituru.
W kolekcjach Hugo Bossa stawia się głównie na elegancję. Znajdziemy tu ubrania bardzo klasyczne, stonowane, niezwykle dopasowane kolorystycznie – ale raczej bez szaleństwa.

Ciekawostki

Nie wszyscy wiedzą, że na przełomie lat 80 i 90 nabywcą dużych pakietów firmy został Akira Akagi. Niestety, niedługo potem został aresztowany i marka musiała zostać sprzedana – wykupił ją Marzotto, dzięki któremu właśnie powstało nowe logo w trzech wersjach oraz wprowadzono damską kolekcję. Nieszczęśliwy los Akiry Akagi okazał się być bardzo korzystny dla marki.

Kiedy dzisiaj patrzymy na wyjątkowe, damskie kreacje od Hugo Bossa, aż trudno uwierzyć, że damskie kolekcje zostały wprowadzone tak późno do tej właśnie firmy. To jednak już nie jest takie ważne, najważniejsze jest bowiem, że te ubrania już istnieją!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Hugo Boss 0 (0)