Eleganckie letnie japonki

Reklama

Powszechnie przyjęło się twierdzenie, że japonki to buty pasujące na każdą okazję – jednak aby podczas noszenia ich zachować prawdziwą klasę, należy patrzeć „przez palce” na takie stwierdzenia.

Cechy butów typu japonki

Japonki to buty z rodzaju klapek. Istnieje jednak duża różnica między klasycznymi klapkami, a właśnie japonkami.

Damskie letnie japonki

Ten rodzaj butów śmiało można nazwać wysoce minimalistycznym – składają się bowiem tylko z kilku paseczków oraz podeszwy. Paseczki umieszczone są między dużym palcem a śródstopiem. Oczywiście już z racji samej budowy takich butów są one przeznaczone tylko na letnie miesiące.

Czy są modne?

Ten rodzaj butów stał się modny całkiem niedawno, chociaż ich pierwszy model został wykonany już w… 1500 roku przed nasza erą! Obecnie wiele z nas nie wyobraża sobie już lata bez japonek – to nie tylko modne obuwie, ale wręcz klasyka.

Kolorowe damskie japonki

Jeśli chcesz być jednak bardzo na bieżąco z najnowszymi trendami, śledź uważnie najświeższe propozycje projektantów i producentów. Choć japonki składają się zwykle tylko z paska materiału/sznurka i podeszwy, corocznie wyznacza się pewien trend. Czasami są to koraliki, czasem szkiełka, a innym razem – neonowe barwy czy dodatek kwiatów.

Rodzaje japonek

Nie istnieje bardzo ogólny i z góry narzucony podział tego typu butów. Można jednak pokusić się o ich rozróżnienie na typ „basenowy”– czyli japonki wykonane z gumy i miękkiej pianki oraz rodzaj bardziej elegancki. Ten drugi będzie miał podeszwę wykonana z bardziej twardych materiałów, ponadto paseczki są zdobione i raczej nie powinno się ich zamaczać.

Jak je nosić?

Japonki nie pasują „do wszystkiego”. Aby nosić je i prezentować się z klasą, należy kierować się pewnymi ważnymi zasadami:

  • Nigdy nie zakładaj butów typu japonki na spotkania biznesowe czy ważne uroczystości(ślub, pogrzeb, komunia). Nawet, jeśli paseczki są czarne i lakierowane – są to nadal tylko klapki.
  • Warto zakupić sobie dwie pary „klasycznych” japonek, pasujących do wszystkiego – mowa o egzemplarzach z gładkimi paskami, najlepiej w kolorze czarnym i białym.
  • Jeżeli zależy ci na perfekcyjnym dopasowaniu każdego elementu stylizacji, nie zapominaj o japonkach. Do „morskiego” zestawu nie zakładaj butów z wielką, czerwona różą albo błyskotkami w stylu glamour. A do sukienki w kwiatuszki nie pasują japonki z paskami ze skóry i metalowymi ćwiekami.
  • Ważna wskazówka: Noszenie japonek bezwzględnie wymaga perfekcyjnie zadbanych stóp. Zrogowaciałe pięty i resztki lakieru na paznokciach zepsują każdą, nawet najbardziej modną i przemyślaną stylizację.

Kobieta atrakcyjna nie musi przez całe życie wbijać się w szpilki. Równie dobrze może założyć cudownie miękkie japonki – uśmiech związany z chwilowym uwolnieniem od obcasów będzie równie pociągający!

Oceń artykuł

Japonki – wygodny krok do modowego raju 0 (0)