Różnokolorowe letnie stroje kąpielowe jednoczęściowe

Reklama

Wbrew pozorom, ten strój także może być niezwykle kobiecy oraz atrakcyjny. Trzeba jednak wiedzieć, jak go nosić.

Cechy i czy jest modny?

Jednoczęściowy kostium kąpielowy, jak sama nazwa wskazuje, składa się z jednej tylko części. Nie oznacza to jednak, że jest to zawsze taki sam strój – jego rodzajów jest niezwykle dużo, więc jest w czym wybierać.
Kostium ten nie jest tak modny, jak jego wielki „rywal”, czyli bikini. Jednak z całą pewnością nie można zaprzeczyć jego ciągłej obecności na plażach czy basenach. Drugie z wymienionych miejsc „wymaga” wręcz, aby założyć taki rodzaj kostiumu, a nie bikini.

Rodzaje jednoczęściowych kostiumów kąpielowych

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe kuszą bogactwem wzorów, kolorów oraz modeli. Warto zaznajomić się z tym ostatnim, by mieć świadomość możliwości wyboru.

Damskie markowe stroje kąpielowe jednoczęściwe

  • Klasyczny jednoczęściowy kostium nie ma żadnych wycięć w okolicach brzucha, a jego ramiączka wycięte są w charakterystyczny sposób – wyglądają jak góra od obcisłego podkoszulka. Ten model jest dosyć mocno wycięty w okolicach pośladków, co nadaje im ładny kształt.
  • Kolejny typ to wszelkie modyfikacje klasycznego kostiumu, opierające się głównie na przeróżnego typu wycięciach w okolicy brzucha czy pleców.
  • Propozycją dla pań z obfitym biustem może być jednoczęściowy kostium z usztywnionymi miseczkami– dzięki nim piersi będą utrzymywały się „na swoim miejscu”.
  • Właścicielki średniego biustu mogą skusić się na kolejną modyfikację, czyli jednoczęściowy kostium kąpielowy bez ramiączek.. W tym przypadku trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest to jeden z najmniej wygodnych rodzajów kostiumów.
  • Większość jednoczęściowych kostiumów kąpielowych posiada cieńsze lub grubsze ramiączka. Istnieją jednak i takie modele, w których ich zamiennikiem jest wiązanie na szyi. Panie, które mają mały biust, mogą dzięki temu optycznie go powiększyć.
  • Na wyróżnienie zasługują kostiumy kąpielowe, które w znacznie większym stopniu niż strój klasyczny pozwalają na zasłonięcie okolic pośladków – wówczas najniższa część przypomina szorty. Kobiety, które chcą zakryć te okolice, z pewnością poczują się świetnie w takim typie kostiumu.

Jak go wybrać?

Stojąc w sklepie z kostiumami, bardzo łatwo o nietrafny wybór. Podpowiadamy zatem, czym kierować się podczas podejmowania decyzji.
Zawsze warto mieć w swojej szafie klasyczny, czarny, jednoczęściowy kostium kąpielowy. Jest elegancki i modny, łatwo dobrać do niego dodatki i co ważne – mocno wyszczupla. Dla urozmaicenia warto wybrać model z paskiem.
Jeśli masz ochotę na zmianę, możesz wybrać kostium w kolorze białym. W tym przypadku należy być jednak bardzo ostrożną. Wiele białych strojów ma „tendencję” do prześwitania pod wpływem wody. Taki efekt jest niestety bardzo wulgarny i z cała pewnością nie sprawi, że będziesz czuła się komfortowo.

Modne stroje kąpielowe jednoczęściowe

Preferujesz więcej kolorów? Na pewno najdziesz coś dla siebie, nie zapominaj jednak o złotej zasadzie – jasne kolory mogą pojawić się tylko w tych miejscach, które chcesz podkreślić. Ciemne z kolei są idealne w tych partiach ciała, które wolisz ukryć.
Pamiętaj – wybierając jednoczęściowy kostium kąpielowy, stawiaj na jakość materiału. Tylko wysoki standard wykonania sprawi, że będziesz wyglądała naprawdę dobrze.

Jednoczęściowy kostium kąpielowy to obowiązkowa pozycja w szafie każdej stylowej kobiety. Nie odrzucaj go zatem natychmiast, decydując się na bikini – możesz wiele stracić!

Oceń artykuł

Jednoczęściowy kostium kąpielowy – dla wygodnych… i sprytnych 0 (0)