Reklama

Takim „kimś” jest na przykład John Rocha. Warto przybliżyć jego sylwetkę.

Biografia

John Rocha urodził się w roku 1953 w Hong Kongu. Do Londynu przyjechał w latach 60-tych, gdzie studiował modę w Croydon College. W końcu Rocha osiadł w Dublinie, gdzie pracuje z żoną Odettą.
Dopiero w latach 80-tych powstała własna marka projektanta. Jego pracownia nazywa się Three Moon Design.
John Rocha zaprojektował jak dotąd cztery linie: John Rocha, John Rocha Jeans, Rocha John Rocha oraz John Rocha Jewellery. Oprócz tego John Rocha projektuje mnóstwo innych rzeczy, między innymi kostiumy do filmów czy wnętrze rezydencji.
Projektant otrzymał tytuł projektanta roku w roku 1993. W 2006 roku otwarto jego butik w Londynie.

Przegląd kolekcji

Jakie kolekcje Johna Rocha sprawiły, że stał się jeszcze bardziej sławny? Warto to przypomnieć.

    • 1997 – wełna, szyfon, skóra

Czyli mnogość materiałów, ale nie… kolorów. Wśród tych ostatnich dominowały czerwień, czerń oraz biel. Warto dodać, że nie całe kreacje były barwione, ale tylko ich niewielkie części.

    • 2002 – w centrum okręgu

W kolekcji sprzed dwunastu lat Rocha zabawił się formą. Całą atrakcyjność kolekcji stanowiły przeróżne faktury – cięta laserowo koronka, szyfon, wszywane paski, fiszbiny i grubo tkane dzianiny.

    • 2007 – delikatność w roli głównej

Blade kolory, falbanki, marszczenia i lniane żakiety, kontrastujące z plisowaną tkaniną. Wszystko połączone z romantycznymi spodniami – to nowy styl proponowany przez Johna Rocha.

John Rocha dzisiaj

Jeśli ciekawi cię, co prezentuje ten wybitny projektant w swoim najnowszych kolekcjach, to mamy dla ciebie kilka ciekawych informacji.
Wielkie falbany są motywem przewodnim najnowszej, jesienno – zimowej kolekcji. Równoważą one bardzo ciemne barwy, takie jak czerń, bordo czy butelkową zieleń. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na różnorodne faktury, na których projektant bardzo się skupia.
Całość jest dosyć ciężka, ale zarazem delikatna – wszystko dzięki użyciu bardzo lekkich tkanin. Godne polecenia.

Bogactwo wzorów, różnorodność faktur – czy dla kobiety, która podąża za modą, może być coś bardziej pociągającego? Raczej nie i John Rocha ma tego pełną świadomość.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: John Rocha 5 (1)