Reklama

Jeśli to nazwisko ci coś mówi, to być może jesteś celebrytą – to właśnie spragnieni nowości celebryci bowiem uwielbiają tego właśnie projektanta.

Biografia

Julien Macdonald urodził się w roku 1972. Ukończył studia na London’s Royal College of Art., po czym – w 1996 roku, na nowo zaprezentował sukienki z dzianiny. W 1997 roku projektant założył już własną firmę, a prace zaprezentował na London Fashion Week.
W 2001 roku Macdonald stał się dyrektorem kreatywnym marki Givenchy. W sierpniu 2004 roku projektant otrzymuje honorowy tytuł uniwersytetu walijskiego, w dwa lata później zostaje odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Przegląd kolekcji

Julien Macdonald niejednokrotnie szokował – warto przyjrzeć się tym kolekcjom, które wzbudzały największe zainteresowanie.

    • 1999 – dzianiny, których prawie nie ma

Najbardziej kontrowersyjną kreacją w tej kolekcji była długa sukienka z delikatnej dzianiny, która odkrywała właściwie wszystko, co mogła odkryć – poza okolicami intymnymi. Piękne, ale bardzo ryzykowne kreacje.

    • 2001 – nietypowe połączenia

W tej kolekcji było niemalże wszystko. Diamentowe frędzle, futrzane etole, pióra, lamparcie wzory i zdobione paski. Uwagę wzbudziła jednak suknia z lejących się, diamentowych sznurów, które zostały zebrane w pasie. Macdonald, wielbiciel wszelakich futer, pokazał je oczywiście w oddzielnej części swojej kolekcji.

    • 2004 – tweedy i jedwabna satyna

Choć tutaj całość kolekcji wydaje się być znacznie bardziej stonowana, to w wielu kreacjach można doszukać się pewnej dwuznaczności. Warto też wspomnieć o wielkich kokardach, topach bez rękawów i ołówkowych spódnicach, które są wyznacznikiem nowego stylu projektanta.

Julien Macdonald dzisiaj

Jeśli jesteś zainteresowana kontrowersyjnymi kreacjami, z pewnością zastanawia cię, co dzisiaj projektuje Julien Macdonald. Służymy wiedzą.
Kunsztowne i bogate – tak przede wszystkim można nazwać najnowszą kolekcję projektanta. Niemal każda z jego kreacji wygląda tak, jakby została wykonana z najwyższej jakości bogatych kruszców. Ponadto, dominują tutaj przezroczystości i bardzo klasyczne kroje. Ciężko, bogato, wykwintnie i stylowo.

Ciekawostki

Sukienki projektu Macdonalda nosiły takie gwiazdy jak Geri Halliwell, Carmen Electra czy Naomi Campbell.
Julien Macdonald brał udział w telewizyjnym show podobnym do „Tańca z Gwiazdami” („Strictly Come Dancing”). Niestety, wraz ze swoją partnerką odpadł w czwartym tygodniu konkursu.

Złoto na tkaninie? Chyba nie ma kobiety, której by się to nie spodobało. A najnowsze kolekcje Juliena Macdonalda wskazują na to, że on doskonale o tym wie.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Julien Macdonald 0 (0)