Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Istnieją tacy projektanci, którzy od początku swojej twórczości zaskakują i wzbudzają liczne kontrowersje. Krojem, przezroczystościami, tkaniną… Do takich osobistości związanych z modą z pewnością należy Julien Macdonald.

Reklama

Jeśli to nazwisko ci coś mówi, to być może jesteś celebrytą – to właśnie spragnieni nowości celebryci bowiem uwielbiają tego właśnie projektanta.

Biografia

Julien Macdonald urodził się w roku 1972. Ukończył studia na London’s Royal College of Art., po czym – w 1996 roku, na nowo zaprezentował sukienki z dzianiny. W 1997 roku projektant założył już własną firmę, a prace zaprezentował na London Fashion Week.
W 2001 roku Macdonald stał się dyrektorem kreatywnym marki Givenchy. W sierpniu 2004 roku projektant otrzymuje honorowy tytuł uniwersytetu walijskiego, w dwa lata później zostaje odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Przegląd kolekcji

Julien Macdonald niejednokrotnie szokował – warto przyjrzeć się tym kolekcjom, które wzbudzały największe zainteresowanie.

    • 1999 – dzianiny, których prawie nie ma

Najbardziej kontrowersyjną kreacją w tej kolekcji była długa sukienka z delikatnej dzianiny, która odkrywała właściwie wszystko, co mogła odkryć – poza okolicami intymnymi. Piękne, ale bardzo ryzykowne kreacje.

    • 2001 – nietypowe połączenia

W tej kolekcji było niemalże wszystko. Diamentowe frędzle, futrzane etole, pióra, lamparcie wzory i zdobione paski. Uwagę wzbudziła jednak suknia z lejących się, diamentowych sznurów, które zostały zebrane w pasie. Macdonald, wielbiciel wszelakich futer, pokazał je oczywiście w oddzielnej części swojej kolekcji.

    • 2004 – tweedy i jedwabna satyna

Choć tutaj całość kolekcji wydaje się być znacznie bardziej stonowana, to w wielu kreacjach można doszukać się pewnej dwuznaczności. Warto też wspomnieć o wielkich kokardach, topach bez rękawów i ołówkowych spódnicach, które są wyznacznikiem nowego stylu projektanta.

Julien Macdonald dzisiaj

Jeśli jesteś zainteresowana kontrowersyjnymi kreacjami, z pewnością zastanawia cię, co dzisiaj projektuje Julien Macdonald. Służymy wiedzą.
Kunsztowne i bogate – tak przede wszystkim można nazwać najnowszą kolekcję projektanta. Niemal każda z jego kreacji wygląda tak, jakby została wykonana z najwyższej jakości bogatych kruszców. Ponadto, dominują tutaj przezroczystości i bardzo klasyczne kroje. Ciężko, bogato, wykwintnie i stylowo.

Ciekawostki

Sukienki projektu Macdonalda nosiły takie gwiazdy jak Geri Halliwell, Carmen Electra czy Naomi Campbell.
Julien Macdonald brał udział w telewizyjnym show podobnym do „Tańca z Gwiazdami” („Strictly Come Dancing”). Niestety, wraz ze swoją partnerką odpadł w czwartym tygodniu konkursu.

Złoto na tkaninie? Chyba nie ma kobiety, której by się to nie spodobało. A najnowsze kolekcje Juliena Macdonalda wskazują na to, że on doskonale o tym wie.

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Projektant powinien czytać w myślach kobiet, znać ich charaktery, pragnienia i obawy. Nie jest to proste, ale niektórym się udaje, czego dowodem są prace Giambattisty Valli.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top