Kunsztowne trzy pary kolczyków z brylantami

Reklama

Nikt oczywiście nie twierdzi, że brylantowe kolczyki to rzecz, którą trzeba dostać w prezencie. Jeśli masz ochotę, równie dobrze możesz je sobie kupić… sama.

Cechy

Kolczyki – jak wiadomo, mogą być różne. Istnieją modele na sztyfcie, są klipsy i długie, wiszące błyskotki.

Trzy pary srebrnych kolczyków z brylantami

Jednak gdy ich ozdobą jest prawdziwy brylant, nie mówimy: „wiszące kolczyki” albo „kolczyki na sztyfcie”. Mówimy po prostu: „kolczyki z brylantami”.

Czy są modne?

Kolczyki z brylantami to klasyka gatunku. Są szalenie modne, chociaż oczywiście tylko w pewnym kręgach – głównie z uwagi na ich wyjątkowo wysoką cenę.

Trzy pary modnych kolczyków z brylantami

Warto podkreślić, że im większy brylant, tym oczywiście piękniejsze i droższe kolczyki.

Jak nosić kolczyki z brylantami?

Taki rodzaj dodatku zawsze wymaga efektownej oprawy. Brylantowe kolczyki możesz nosić do sukien wieczorowych albo koktajlowych, najlepiej jednak prezentują się do kreacji, które zostały stworzone przez wielkich, znanych projektantów.
Pamiętaj jednak, że chociaż jest to biżuteria łatwo wpadająca w oczy, to w nieodpowiedniej stylizacji może się „zagubić”. Dlatego kieruj się kilkoma, ważnymi zasadami:

  • Brylantowe kolczyki świetnie wyglądają „na tle” osłoniętej szyi i dekoltu. Im są większe, tym bardziej efektowny efekt wywołasz, stosując się do tej zasady.
  • Uważaj na komplety. Niewiele z nas posiada brylantowy zestaw: kolczyki i naszyjnik – i słusznie, bo co za dużo, to zwyczajnie… nieładnie. Istotą pięknego wyglądu jest umiar – jeżeli zatem posiadasz zarówno jeden element i drugi, to zastanów się, który chcesz założyć.
  • Pamiętaj, że twoja suknia nie może przysłaniać brylantów! Unikaj tych kreacji, które błyszczą albo ozdobione są różnymi „dodatkami”. Brylanty wyglądają najefektywniej w zestawieniu z długą, gładką suknią.
  • Wysoka jakość twojej biżuterii musi iść w parze z jakością butów oraz sukienki. Jeśli wydałaś całość na kolczyki i teraz nie masz już funduszy na buty, a w twojej szafie stoi tylko stara para – pożycz pieniądze na nowe albo po prostu nie zakładaj tej właśnie biżuterii. W każdym razie nie łącz wspaniałego ze znoszonym. Nigdy.

Do czego nie pasują kolczyki z brylantem?

Jeśli decydujesz się założyć kolczyki z brylantem, to pamiętaj, że nie pasują one do stylizacji, które nie są w pełni wieczorowe. Nie ma tutaj wyjątków – taki dodatek pasuje tylko i wyłącznie do zmysłowej sukni i blasku sztucznego oświetlenia.

Kolczyki z brylantem dodają noszącej tajemniczej elegancji i wyrafinowania. Jeśli nie stać cię na te duże (a mało kogo stać), to zdecyduj się chociaż na najmniejsze z możliwych – one również dodadzą ci wyjątkowego blasku.

Oceń artykuł

Kolczyki z brylantami – mała rzecz, a cieszy 0 (0)