Kunsztowne kolorowe damskie kopertówki

Reklama

To wyjątkowy rodzaj torebki – w tym jednym przypadku pojemność i wygoda nie mają tak wielkiego znaczenia, jak wygląd. Dowiedz się, jak ją wybrać i jak… nosić.

Cechy kopertówki

Kopertówka to tzw. torebka koktajlowa, czyli noszona głównie do kreacji wieczorowych. Ma kształt prostokąta, nie posiada paska i jest dosyć cienka.

Stylowe, różnokolorowe kopertówki

Najczęściej wybierane kopertówki to te, które pozwalają nosić ze sobą telefon komórkowy i drobne kosmetyki. Istnieją jednak i takie modele, w których właściwie można zmieścić tylko dokumenty.

Rodzaje kopertówek

Tym wyjątkowym rodzajem torebki od kilku lat intensywnie zajmują się projektanci mody. W efekcie powstała niezliczona ilość modeli o przeróżnych rozmiarach, kształtach, wzorach i kolorach.
Rozmiary kopertówek dzielą się na te zupełnie malutkie (ostatnio mniej modne), średniej wielkości (najbardziej klasyczne) oraz tzw. kopertówki XXL, które niedawno pojawiły się na wybiegach i stały się hitem.
Najbardziej popularnym kształtem torebki typu kopertówka jest prostokąt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby trochę przełamać ten schemat i zdecydować się na torebkę w kształcie kwadratu. Pozostałe modele – czyli cieniutkie, okrągłe torebki, nie są już w kształcie koperty – zatem nie zalicza się ich do tego rodzaju.

Stylowe, wieczorowe kopertówki

Stojąc w sklepie z torebkami i wybierając kopertówkę, można doznać małego zawrotu głowy. Wybór nigdy nie jest prostu, ponieważ kopertówki stworzone są z przeróżnych materiałów. Jeśli cenisz sobie klasykę – możesz wybrać egzemplarz z czarnej skóry albo z materiału imitującego skórę. Gdy masz ochotę na małe szaleństwo – do wyboru masz różne, oryginalne tkaniny. Błyszczące, matowe, z koralikami, perłami, cekinami… decyzja należy do ciebie.

Dla kogo i jak ją nosić?

Wybór kopertówki powinien być uzależniony od twojej sylwetki. Dla szczupłej i niskiej kobiety niewskazane będą modele bardzo duże – stworzą one efekt „przytłumienia” całej postaci. Z kolei panie dużej postury powinny unikać malutkich torebeczek, bo będą wyglądały groteskowo.

Koktajlowa stylizacja z kopertówką

Ponadto, warto korzystać z następujących wskazówek:

  • Kopertówka jest obowiązkowa przy kreacji wieczorowej – czyli na przykład długiej sukni. Pamiętaj jednak, że torebka ta ma być dodatkiem. Trzeba więc dopasować jej kolor tak, by idealnie komponowała się z całością.
  • Jeśli kreacja jest bardzo stonowana, kopertówka może ją „przełamać”. Mała, złota kopertówka będzie wyglądała świetnie do czarnej, gładkiej sukienki. Ale jest już wykluczona, jeśli ta sama sukienka ma złote cekiny.
  • Kopertówkę możesz zakładać również na co dzień, ale tylko do eleganckich stylizacji. Szczególnie godnym polecenia pomysłem jest noszenie ekstra modnej kopertówki XL do pracy w biurze.
  • Jeśli cenisz sobie bardziej luźny strój, nie musisz w ogóle rezygnować z tego rodzaju torebki. Wystarczy, że wybierzesz kopertówkę z tkaniny (np. z zamszu) i dopasujesz jej kolor do stylizacji.
  • Warto pamiętać, że kopertówka nie pasuje do stroju sportowego – nie ma odstępstw od tej zasady.

Kopertówka to sposób na podkreślenie swojego stylu – nie decyduj się więc na jeden model, kup kilka i pokazuj swoje różne oblicza!

Oceń artykuł

Kopertówka – mała rzecz, a cieszy! 0 (0)