Kosmetyczka – najlepsza przyjaciółka każdej kobiety

Reklama

Nie ma bodajże na świecie kobiety, która nie miałaby kosmetyczki. Jest ona niezbędna, by mieć pod ręką to, co najważniejsze – czyli oczywiście kosmetyki. Czy jednak wiesz wszystko o kosmetyczce?

Dziewczęce kosmetyczki w różnych kolorach

Wydawać by się mogło, że kosmetyczka nie kryje żadnych tajemnic – a jednak, warto wiedzieć o niej coś więcej, niż tylko to, że „jakaś jest potrzebna”.

Cechy

Kosmetyczka to kuferek, saszetka albo torebka do przechowywania kosmetyków. Nosimy ją w torebce, w walizce albo po prostu trzymamy w łazience.

Rodzaje kosmetyczek

Kosmetyczki występują w różnych rodzajach.

Ciemne, wzorzyste kosmetyczki

Warto poznać ich zalety i wady:

  • Najmniejsze kosmetyczki przypominają torebki kopertowe (a czasem nawet za nie służą). Wyglądają bardzo elegancko – zwłaszcza, gdy wykonane są np. z satyny, ale mają jedną, sporą wadę. Nie można włożyć do niej nic oprócz tuszu, pomadki i może cienia do powiek.
  • Większe kosmetyczki nie wyglądają już tak atrakcyjnie, ale często mają cudowny dodatek w postaci lusterka.
  • Duże kufry to te, które trzymamy tylko i wyłącznie w domu. Mieszczą większość kosmetyków, nawet, jeśli ich właścicielki są miłośniczkami cieni we wszystkich kolorach świata.

Jak wybrać kosmetyczkę?

Wybór kosmetyczki może być albo zupełnie przypadkowy, albo dokładnie przemyślany. Zdecydowanie doradzamy to drugie.
Jeśli lubisz większe kosmetyczki, ale często nie możesz w nich znaleźć tego, co trzeba, zdecyduj się na model przezroczysty. Przyznajmy – nie jest zbyt elegancki, ale wściekłe przerzucanie kosmetyków w poszukiwaniu wybranego produktu tez nie wygląda zbyt dostojnie. To po prostu… mniejsze zło.
Gdy zależy ci na tym, aby każdy zauważył, że jesteś na wskroś elegancka, wybierz delikatną, satynową albo jedwabną kosmetyczkę. Musi być mała i najlepiej w kolorze śliwki, granatu lub czerni. Nikt nic nie powie, ale uwierz – wszyscy zauważą to cudo.

Wygodne, małe skórzane kosmetyczki

Świetnym rozwiązaniem jest zakup kilku kosmetyczek. To naprawdę niewielki wydatek, a zapewni ci spokój ducha, gdy będzie chciała wybrać się na elegancki bal, na którym jednak wymagana jest elegancka kosmetyczka.
Pamiętaj, że naprawdę możesz wykorzystać kosmetyczkę jako wieczorową torebkę! Oczywiście nie tę przezroczystą, ale już aksamitną – jak najbardziej. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza na wyjazdach, gdy nie chcesz pakować zbyt wielu rzeczy do walizki.

Rzadko kiedy myślimy o tym, jak dobrać kosmetyczkę – a szkoda. Odpowiedni jej model może nie tylko dodać nam elegancji, ale i sprawić, że będziemy miały… mniej bagażu!