Kowbojki – dla rozważnej, romantycznej… i modnej!

Kowbojki – dla rozważnej, romantycznej… i modnej!

Na Dzikim Zachodzie kowbojki noszone są bez opamiętania, w Europie – nieco rzadziej. Na szczęście zaczynamy rozkochiwać się w takich butach. Na szczęście – bo to naprawdę dobry element stylizacji!

Damskie buty - kowbojki

Reklama

Uzupełnienie swojego stroju o tego rodzaju buty może wywołać prawdziwie zachwycający efekt. Będzie tak jednak tylko wówczas, jeśli nosząca będzie przestrzegała pewnych wskazówek. Warto więc dowiedzieć się wszystkiego o kowbojkach.

Cechy kowbojek

Kowbojki to buty, które mają wysoką cholewkę (ale sięgającą tylko przed kolano), wydłużony nosek i ścięty nosek.

Markowe buty damskie - kowbojki

Zrobione są zamszu lub skóry i prawie zawsze występują w kolorze brązowym.

Dla kogo i do czego pasują?

Kowbojki to buty idealne dla wielu kobiet, jednak nie dla wszystkich. Przed ich założeniem dokładniej powinny zastanowić się panie o sporej tuszy – specyficzny krój kowbojem może bowiem optycznie „dodać” kilka kilogramów.

Skórzane buty - kowbojki

Kowbojki to bardzo oryginalne buty, dlatego trzeba ostrożnie dopasowywać do nich ubrania. Oto kilka pomysłów:

  • Do kowbojek zawsze pasują dżinsy – w dodatku takie, jakie tylko chcesz (oprócz tych z dodatkami „glamour”, czyli świecidełkami). Złota zasada głosi, że im bardziej poprzecierane dżinsy założysz, tym lepiej będą one prezentować się z kowbojkami.
  • Jeśli obawiasz się, że możesz źle dopasować kowbojki do stylizacji, stosuj najbezpieczniejsze zestawy. Należy do nich połączenie zwykłego topu, dżinsów oraz właśnie kowbojek. Taki strój idealnie uzupełni ciekawa marynarka.
  • Jesteś bardziej „odważna” w modowych posunięciach? Załóż kowbojki do sukienki. Niech jest to sukienka nieco dopasowana, może być ciemna albo jasna. Idealnym akcentem podkreślającym taki zestaw jest skórzana kurtka.
  • Prawdziwe znawczynie stylu mogą pokusić się o połączenie stylu vintage z butami typu kowbojki. Jeśli do nich należysz, włóż delikatną, zwiewną spódnicę i pasującą kolorystycznie kurtkę lub bluzkę. Zanim jednak to zrobisz, przejrzysz stylizacje w sieci – potwierdzą twój wybór.

Jak nosić kowbojki?

Pamiętaj, że istnieją pewne szczególne wytyczne, które powstrzymają cię przez popełnieniem stylistycznej gafy z kowbojkami w roli głównej. Czego dokładnie powinnaś się wystrzegać?
Jeśli zdecydujesz się na założenie kowbojek, to nie dodawaj stylizacji jeszcze bardziej „westernowego” charakteru przez dokładanie podobnych stylowo dodatków. Kowbojki w zupełności wystarczą.
Pamiętaj, że biżuteria, którą zakładasz, musi pasować do tych właśnie butów! Możesz założyć ciekawą chustę albo drewniane kolczyki – niech wszystko współgra ze sobą kolorystycznie.
Nigdy nie zakładaj kowbojek do miejsca pracy – niezależnie od tego, jak odważnie i nietypowo się ubierasz, w kowbojkach przy biurku narazisz się na… śmieszność.

Kowbojki są idealnym rozwiązaniem, gdy masz ochotę na odrobinę wyluzowania w wielkim stylu. Nie wiadomo bowiem, czy są bardziej oryginalne, czy może… wygodne.

Oceń artykuł

Kowbojki – dla rozważnej, romantycznej... i modnej! 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top