Jak wybrać kozaki na zimę?

Reklama

Kozaki na zimę to oczywiście mus. Pewnego dnia wybierzesz się zatem po (kolejną) parę, staniesz przed wieloma półkami i… no właśnie, co tu wybrać?

Skórzane damskie kozaki na zimę
  • Zastanów się, czy wolisz wygodę, czy wygląd. Opcjonalnie możesz wybrać po prostu dwie opcje, ale to już wymaga większej zasobności portfela.
  • Jeśli cenisz sobie wygodę, wybierz płaskie buty. Muszą być wysokie, mieć szeroką cholewkę i solidne ocieplenie. Wydaj na nie więcej – tak, aby mieć pewność, że będą wykonane z dobrej jakościowo skóry i porządnie zszyte.
  • Wolisz postawić na elegancki wygląd? Wybierz kozaki na obcasie – ale raczej niech nie będą to szpilki. Złamana na lodzie noga nie będzie wyglądała ładnie w żadnych butach. Solidny, ale wysoki słupek – to jest to.
  • Pamiętaj, że kozaki muszą komponować się z resztą stroju. Niech nawiązują odcieniem do szala albo czapki czy torby (ale nie do wszystkiego naraz).

Jeśli zależy ci na unikalnym stylu, zwróć uwagę na dodatki – futerko wokół cholewki albo stylowy mankiet zupełnie zmieniają wygląd buta.