Krawat – niezbędny dodatek stylowej kobiety

Reklama

Niepozorny, skromny, a jednak założony na do damskiej stylizacji – robi oszałamiające wrażenie. Krawat, niegdyś tylko męski dodatek, dzisiaj bez skrupułów podbierany jest przez kobiety. I słusznie!

Cztery kolorowe damskie krawaty

Krawat potrafi wiele zdziałać. Jest przecież zupełnie prosty i zwyczajny w swej formie, a jednak kobieta, która go nosi, robi wrażenie pewnej siebie i eleganckiej. Nie pytaj zatem „czy go nosić”, ale zadaj pytanie „jak?”.

Cechy

Krawat to dodatek do ubrania, zszyty z trzech kawałków materiału. Wiąże się go pod szyją, przy kołnierzyku. Kiedyś był nieodzownym elementem męskich stylizacji, dzisiaj pojawia się w modzie damskiej. Modele krawatów różnią się pod względem tkanin oraz kolorów.

Czy jest modny?

Krawat to modowy gadżet dla kobiet, które cenią sobie oryginalność oraz eksperymenty. Takich kobiet, wbrew pozorom, nie jest wiele, dlatego krawat może wydawać się niemodny. Jest to jednak błędne skojarzenie.

Proste, gustowne damskie krawaty

Chcesz być na czasie – załóż ten dodatek.

Dla kogo i jaki wybrać?

Krawat jest dla każdej z nas, chociaż z całą pewnością powinny uważać na niego panie o dużym biuście. Ze względu na specyficzne położenie, dodatek ten może zwracać uwagę na piersi, przez co będą one wydawały się większe.
Wybierając krawat, kieruj się kilkoma ważnymi wytycznymi:

  • Pamiętaj, że ten dodatek możesz oczywiście pożyczyć od swojego partnera / ojca / brata, chociaż zdecydowanie lepiej wyglądają te przeznaczone konkretnie dla kobiet. Nie są po prostu takie duże.
  • Wybieraj tylko krawaty, które zrobione są z tkanin wysokiej jakości. Przecież to dodatek, który ma ci służyć na lata.
  • Stojąc przez wieloma modelami, zastanów się, do czego będziesz go zakładać i wybierz taki, który będzie pasował do największej ilości zestawów.
  • Zaryzykuj i postaw na taki model, który czymś się wyróżnia. Może warto pomyśleć o tym, który jest zrobiony… z futerka?

Jak go nosić?

Krawat możesz nosić na dwa sposoby. Pierwszy jest zupełnie klasyczny – czyli zakładaj go do marynarek i białych koszul z kołnierzykiem (świetnie pasują do tego spodnie rurki i szpilki).
Drugi styl jest bardziej ekstrawagancki i daje duże pole do popisu. Zgodnie z nim, może założyć taki dodatek do t-shirtu z wesołym nadrukiem, do koronkowej bluzeczki czy do dżinsowej marynarki. Wszystko zależy od twoich pomysłów.
Warto pamiętać, że do luźniejszych stylizacji warto… luźniej zawiązać krawat. Poćwicz kilka ciekawych splotów i spróbuj taki, który wygląda na stworzony „od niechcenia”. To naprawdę ciekawy pomysł!

Pamiętaj, że jeden męski akcent w zupełności wystarcza. Reszta stylizacji musi zdecydowanie sugerować, że jesteś bardzo kobieca i delikatna.