Reklama

Istotna jest długość

Bardzo ważne jest, aby nosić spodnie z wydłużonymi nogawkami. Świetnie będziecie wyglądać, jeśli założycie do nich wysokie obcasy. Jednak uważajcie, aby nie przesadzić – najlepiej, aby nogawki sięgały do połowy obcasów. Śmiało sięgajcie po znów modne dzwony, które świetnie prezentują się ze stylowymi butami na koturnach. Unikajcie wąskich biodrówek i wszelkich spodni z obniżoną talią. Podwinięte nogawki spodni to również nienajlepszy pomysł. Noście sukienki lub spódnice tuż za kolano lub krótkie modele z wydłużoną talią. Zarówno sukienki, jak i płaszcze do kostek nie są Waszymi sprzymierzeńcami. Jeśli chcecie ubrać się w wieczorową suknię do ziemi, koniecznie dobierzcie do niej wysokie szpilki.

Kolor również ma znaczenie

Warto zapamiętać, że w Waszym przypadku świetnym pomysłem jest duet, w którym spodnie i buty są tej samej barwy. Waszym sprzymierzeńcem jest także obuwie w kolorach nude, beżowym czy jasnoróżowym. Góra stroju jak najbardziej może być kolorowa, jednak spodnie i buty powinny zostać w jednym, ciemniejszym od reszty odcieniu – w ten sposób wyraźnie wysmuklisz dolną partię ciała. Z pewnością powinnyście omijać szerokim łukiem poziome wzory na spodniach czy spódnicach.

Czy wiesz, że niektóre modelki i aktorki również mają krótkie nogi (np. Scarlett Johansson, Shakira, Christina Aguilera)?

Oceń artykuł

Co nosić mając krótkie nogi? 0 (0)