Najpopularniejsze kształty paznokci

Reklama

Jakie są najpopularniejsze kształty paznokci?

Możemy wybierać między wieloma kształtami paznokci. Do najpopularniejszych należą migdały, paznokcie zaokrąglone, kwadratowe, spiczaste, owalne kwadraty oraz balerinki.

Paznokcie w kształcie migdałów

Ten kształt jest najlepszy dla kobiet, które noszą długie paznokcie. Jest on lekko spiczasty, ale zaokrąglony na końcu. Idealnie wysmukla dłoń i sprawia, że palce wydają się dłuższe.

Dla kogo: Ten rodzaj kształtu paznokcia będzie najlepszy dla kobiet, które lubią nosić długie paznokcie i nie muszą wykonywać wielu prac domowych.

Jaki kolor: Paznokcie w kształcie migdałów świetnie wyglądają pomalowane na ciemne kolory, takie jak mocna czerwień lub oberżyna.

Jak zrobić: Aby uzyskać ten kształt najpierw wyznacz środek na paznokciu, a następnie spiłuj boki do środka i zaokrąglij czubek.

Zaokrąglone (okrągłe) paznokcie

Zaokrąglony kształt paznokci jest jednym z najbardziej powszechnych. Okrągłe kształty są bardzo łatwe w pielęgnacji, a przy tym subtelnie wysmuklają dłonie. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które wykonują dużo prac domowych.

Dla kogo: Jeśli nie możesz zapuścić paznokci, albo po prostu nie lubisz długich kształtów – to rozwiązanie idealnie dla ciebie.

Jaki kolor: Do tego kształtu najlepiej pasują jasne kolory, takie jak pastele czy odcienie kremowe.

Jak zrobić: Podczas piłowania wystarczy jedynie delikatnie zaokrąglić płytkę, tak aby owal szedł zgodnie z kształtem paznokcia.

Zaokrąglone (owalne) kwadraty – Squoval

Jest to jedna z wersji paznokci całkowicie kwadratowych. Delikatnie zaokrąglone brzegi dają jej wrażenie elegancji.

Dla kogo: To świetny wybór dla kobiet posiadających długie paznokcie, które chcą wyglądać elegancko.

Jaki kolor: W przypadku tego kształtu każdy kolor wygląda dobrze, możemy dobrać jaki tylko się nam podoba.

Jak zrobić: Początkowo spiłuj paznokcie na kształt kwadratu, a następnie delikatnie zaokrąglij jego boki.

Spiczaste paznokcie – Stilleto

To bardzo popularny kształt, który nadaje się na imprezy. Posiadaczki smukłych dłoni, o długich palcach śmiało mogą się na niego decydować. Jest to odważniejsza wersja popularnych migdałków. Jednak takie kształty nie sprawdzą się przy wykonywaniu prac domowych.

Dla kogo: Kobiety o mocnej, długiej płytce paznokcia i smukłych dłoniach będą bardzo zadowolone z tego kształtu.

Jaki kolor: Do tego kształtu możesz dobrać bardzo odważne, różnorodne kolory i korzystać z wszelkich zdobień.
Jak zrobić: Zaczynamy od wyznaczenia środka paznokcia, po czym mocno piłujemy boki, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Kwadratowe paznokcie

Całkiem kwadratowy kształt paznokcia zazwyczaj wykonuje się na dość krótkich paznokciach. Jest on bardzo elegancki i wygodny. Niestety jeśli mamy niewielkie dłonie i krótkie palce – musimy z nim uważać. Ten kształt może optycznie poszerzyć i skrócić nasze palce.

Dla kogo: To idealny rodzaj kształtu dla kobiet, które cenią sobie wygodę, ale chcą wyglądać elegancko.

Jaki kolor: Podobnie jak w przypadku owalnych kwadratów, możesz wybrać dowolny kolor.

Jak zrobić: Spiłuj końcówkę paznokcia tak, aby nadać jej kształt prostej linii.

Ballerina

Ten kształt to nic innego jak lekko zmodyfikowana wersja paznokci spiczastych. Ich zakończenie jest delikatnie spiłowane na prosto. Często ten kształt jest określany nazwą trumienka (coffin).

Dla kogo: Tego kształtu powinny używać kobiety posiadające smukłą, długą płytkę paznokcia.

Jaki kolor: W przypadku tego kształtu również możesz wybrać taki kolor, który najbardziej ci odpowiada.

Jak zrobić: Postępuj tak, jak przy piłowaniu paznokci na spiczasto, a na końcu spiłuj czubek na prosto.

Jak dobierać kształt paznokcia?

Kształt paznokcia najlepiej dobrać pod wygląd naszych dłoni i samej płytki. Jeśli jesteś posiadaczką smukłych dłoni o długich palcach, niemal każdy kształt będzie do ciebie pasował. Z kolei pulchniejsze dłonie i krótkie palce powinny zostać wysmuklone. W tym celu stosuje się długie paznokcie, najlepiej o kształcie migdałka.

Jaka jest najlepsza technika piłowania paznokcia?

Nie ma złotego środka, ale możesz skorzystać z kilku prostych trików. Po pierwsze – wybierz pilniczek o odpowiedniej gradacji. Dobierz go pod względem stanu twojej płytki. Po drugie upewnij się, że twoje dłonie są suche. Nie piłuj paznokci w powietrzu, twoja dłoń powinna o coś się opierać. Ponadto wykonuj ruchy piłowania tylko w jednym kierunku – dzięki temu unikniesz rozdwajania płytki.

Jaka długość paznokcia jest najlepsza?

Jeśli masz krótkie palce, noś długie paznokcie. Dzięki temu optycznie je wydłużysz. Jeśli chcesz możesz je odpowiednio przedłużyć, tutaj z pomocą przychodzi np. lakier hybrydowy. Staraj się nigdy nie przesadzać z długością, nawet jeśli twoja płytka jest wąska i smukła. Zbyt długie paznokcie nie będą wyglądać estetycznie. Poza tym dobierz taką długość, aby nie przeszkadzała ci w wykonywaniu codziennych czynności.

Jaka jest budowa paznokcia?

Nasze paznokcie składają się z łożyska, macierzy, obłączka i płytki paznokcia. Łożysko łączy naskórek i płytkę oraz przewodzi substancje odżywcze. W macierzy powstają nowe komórki, dzięki którym paznokieć wzrasta. Obłączek to jasny półksiężyc, który znajduje się w górnej części paznokcia. Z kolej płytka to właśnie ta część, którą piłujemy i na którą nakładamy lakier.

Jaki jest trik na pomalowanie krótkiego i szerokiego paznokcia?

Zacznij od pomalowania szerokiego paska pośrodku paznokcia, a następnie domaluj pozostałe części. Aby twój paznokieć wydawał się węższy, nie pokrywał lakierem całej płytki. Pozostaw po bokach niewielkie, niepomalowane paski. Na koniec pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skórek. Nie zapomnij też o odpowiedniej pielęgnacji paznokci.

Czy wiesz, że?

Paznokcie rosną szybciej latem niż zimą. Na miesiąc paznokcie u rąk rosną w tempie około 3,5 milimetra, natomiast u stóp około 1,5 milimetra.

Uwaga: Wygląd płytki paznokcia może być pomocny przy diagnozie chorób lub niedoborów witamin i może ułatwić lekarzowi postawienie diagnozy.

Podsumowanie

Odpowiedni kształt paznokcia to klucz do idealnego manicure. Zadbane dłonie dodadzą klasy każdej kobiecie. Od równej, idealnie spiłowanej płytki, pokrytej pięknym lakierem trudno oderwać wzrok!

Oceń artykuł

Kształt paznokci – jak wybrać i zrobić najlepszy? 0 (0)