Kurtka motocyklowa, czyli jak pokazać bunt… w eleganckiej wersji

Reklama

Nie minęło jeszcze wiele lat od momentu, kiedy to kurtka motocyklowa kojarzyła się raczej z młodocianymi gangami. Jednak dzisiaj może ją założyć każda z nas… i do tego wyglądać bardzo gustownie.

Właściwe noszenie kurtki motocyklowej jest jednak obwarowane kilkoma żelaznymi zasadami. Poznaj je i stwórz stylizację idealną.

Cechy

Kurtka motocyklowa musi być ze skóry – w wyjątkowych przypadkach może być to skóra ekologiczna. Obowiązkowo jest to zawsze kurtka w kolorze czarnym, bardzo charakterystyczną cecha jest też zamek błyskawiczny zapinany pod skosem. Dodatkowo, co istotne, taka kurtka musi mieć ściągacz na samym dole – dopiero przy zachowaniu wszystkich tych warunków można uznać kurtkę za prawdziwie motocyklową.

Dla kogo i czy jest modna?

Kurtka motocyklowa to okrycie dla odważnych, pewnych siebie kobiet. Nie zakładaj jej, jeżeli nie potrafisz dobrać do niej reszty stroju albo jeśli masz czuć się skrępowana swoja odwagą. To kurtka, która krzyczy: „Nie zadzieraj ze mną”.
Teraz ten rodzaj okrycia jest modny bardziej niż kiedykolwiek. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu jej różnych wersji, choć klasyka jest najbardziej pożądana. Jeśli tylko masz ochotę ją nosić – nie zwlekaj zatem i ruszaj „na łowy”.

Jak ją wybrać?

Przy wyborze kurtki motocyklowej musisz kierować się kilkoma ważnymi zasadami – w przeciwnym razie możesz niestety trafić i zdecydowanie się na nieco tandetny model:

  • Wystrzegaj się dwurzędówek oraz modeli nienaturalnie błyszczących – pierwszy typ nie jest wystarczająco „buntowniczy”, drugi niestety pachnie tandetą.
  • Motocyklowa kurtka nie powinna być idealnie dopasowana. Musi być albo ciut za ciasna albo odrobinę za duża.
  • Jeśli już decydujesz się na zakup takiej kurtki, postaraj się wybrać taką, która jest dobrej jakości – oznacza to wydanie większej gotówki na prawdziwą skórę.

Z czym nosić kurtkę motocyklową?

Jeśli chodzi o ten typ okrycia, wspaniałe jest w nim to, że możesz go nosić do wielu rzeczy – najczęściej do codziennych ciuchów.
Świetne kompozycje z pewnością powstaną, jeżeli połączysz motocyklową kurtkę ze spodniami rurkami oraz szpilkami – taki zestaw zawsze zdaje egzamin.
Jeśli masz na sobie „słodki zestaw”, czyli na przykład bladoróżową, ołówkową spódnicę i białą koszulę, nie wahaj się przed założeniem kurtki motocyklowej – takie złamanie słodkości z pewnością będzie prezentowało się fenomenalnie.
Ten typ kurtki pasuje – o dziwo – nawet do sukienek w kwiatki. Najlepiej sprawdzą się tu kreacje w stylu vintage, czyli np. w drobne kwiatuszki w ogromnej ilości.
Ubraniem, które z pewnością nie pasuje do tego typu kurtki, jest damski garnitur oraz wszelkiego rodzaju wieczorowe sukienki. Nie łącz tak wielkich kanonów mody – to już nie ryzyko, ale skazanie siebie na stylistyczną porażkę.

Motocyklowa kurtka jest prawdziwą „tajną bronią” – jeśli twoja stylizacja wydaje ci się zbyt nudna, zakładasz takie okrycie i nagle wyglądasz po prostu świetnie.