Co to jest kurtka softshell?

Co to jest kurtka softshell?

Jeśli przebywasz czasem w otoczeniu osób kochających sport, możesz usłyszeć o kurtce „softshell”. Co to właściwie jest za model i dlaczego jest taki popularny?

Sportowe kurtki softshell

Reklama

Soft shell to właściwie grupa tkanin, która wykorzystywana jest do wyrobów odzieży sportowej. Wyrażenie „kurtka softshell” jest zatem dużym skrótem, kierującym uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Jakie są cechy tej tkaniny?

  • Kurtka softshell składa się z dwóch warstw. Pierwsza warstwa to flis polarowy, który zapewnia ciepło. Druga warstwa to materiał, który ma wysoki stopień oddychalności oraz wiatroodporności.
  • Kurtka typu softshell nie jest wodoodporna! Właściwie to powstała w opozycji do kurtek hardshell – podobnych, ale z dodatkową membraną chroniącą przed wodą. Producenci uznali, że dla niektórych sportowców lepsza będzie kurtka, która nie chroni przed wodą, ale za to jest bardziej oddychająca.

Warto podkreślić, że niektóre modele kurtek softshell zawierają membranę przeciwdeszczową. Jeśli jednak zależy ci na oryginalnym rodzaju tego okrycia, wybierz tę bez takiego dodatku.

Oceń artykuł

Co to jest kurtka softshell? 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top