Reklama

A uściślając – koniecznie musisz poznać historię marki, jej wspaniałe kolekcje z przeszłości oraz najnowsze proponowane trendy.

Historia marki

Firma Liberty została założona przez Arthura Lasenby Liberty. Do końca lat 70-tych XIX wieku marka widniała pod nazwą Liberty & Co. i sprzedawała artykuły wyposażenia domów w stylu art. Nouveau oraz artystyczne stroje.
Sklep wybudowano w roku 1925, lecz nie był to jeden dom towarowy, ale raczej sieć małych sklepików. Dopiero po drugiej wojnie światowej podjęto współpracę z projektantami takimi jak Lucienne Day, Colleen Farr czy Jacqueline Grooag.
Dzisiaj firma należy do MWB Group Holdings Plc.

Przegląd kolekcji

Zanim firma osiągnęła obecną renomę, przez wiele lat produkowała niezwykłe kolekcje. Warto przyjrzeć się chociaż dwóm z nich – starszej oraz tej sprzed kilku lat.

    • 1958 – wykwintne krawiectwo i kwiaty

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku marka Liberty proponowała bardzo kobiece i oficjalne stroje podkreślające sylwetkę. Oczywiście w całej kolekcji nie zapomniano o obowiązkowych wówczas dodatkach – parasolce z falbankami, długich rękawiczkach, bransoletkach czy pięknych kolczykach z perełkami. Warto dodać, że po pokazie można było zakupić nie tylko kreacje, ale również tkaniny.

    • 2008 – zmiana

Aż pięćdziesiąt lat później kolekcja japońskiego projektanta łamie tradycję firmy Liberty, prezentując coś zupełnie nowego. Eksperymentalne drapowania, żakiety z warkoczami i sukienki z oryginalnymi rękawami, a wszystko to połączone z ciekawymi nakryciami głowy.

Liberty dzisiaj

Od kwiatów, parasolek i tkanin, po wyjątkowo oryginalne szycia – a jaka jest marka Liberty… dzisiaj?
W najnowszej kolekcji bardzo wyraźnie powrócono do klasyki. Rozpoczynają od dobrze znanych krojów sukienek, po popularne i bardzo klasyczne sweterki.
Oczywiście wielbicielki nowości również znajdą coś dla siebie, choć z zdecydowanie klasycznym tonie. Przykładem może być sweterek z rozszerzanymi rękawami, t-shirty z nadrukami czy sukienki z wytłaczanymi wzorami.
Liberty gustuje w różnych kolorach – w marce skupiono się na tym, aby barwy były różnorodne i ciekawe, a tkaniny – wysokiej jakości.

Marka Liberty kojarzy ci się z klasyką? To bardzo dobrze, bo właśnie taka jest – idealna dla kobiet, które lubią podkreślać swoją kobiecość, ale nie przepadają za wyróżnianiem się.

Oceń artykuł

Wielkie marki: Liberty 0 (0)