Wielkie marki: Liberty

Wielkie marki: Liberty

Ta londyńska firma istnieje na rynku już od… 1875 roku. Choć na początku produkowano w niej głównie sztuką dekoracyjną, dzisiaj to wiodący dom mody. Warto go poznać.

Reklama

A uściślając – koniecznie musisz poznać historię marki, jej wspaniałe kolekcje z przeszłości oraz najnowsze proponowane trendy.

Historia marki

Firma Liberty została założona przez Arthura Lasenby Liberty. Do końca lat 70-tych XIX wieku marka widniała pod nazwą Liberty & Co. i sprzedawała artykuły wyposażenia domów w stylu art. Nouveau oraz artystyczne stroje.
Sklep wybudowano w roku 1925, lecz nie był to jeden dom towarowy, ale raczej sieć małych sklepików. Dopiero po drugiej wojnie światowej podjęto współpracę z projektantami takimi jak Lucienne Day, Colleen Farr czy Jacqueline Grooag.
Dzisiaj firma należy do MWB Group Holdings Plc.

Przegląd kolekcji

Zanim firma osiągnęła obecną renomę, przez wiele lat produkowała niezwykłe kolekcje. Warto przyjrzeć się chociaż dwóm z nich – starszej oraz tej sprzed kilku lat.

    • 1958 – wykwintne krawiectwo i kwiaty

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku marka Liberty proponowała bardzo kobiece i oficjalne stroje podkreślające sylwetkę. Oczywiście w całej kolekcji nie zapomniano o obowiązkowych wówczas dodatkach – parasolce z falbankami, długich rękawiczkach, bransoletkach czy pięknych kolczykach z perełkami. Warto dodać, że po pokazie można było zakupić nie tylko kreacje, ale również tkaniny.

    • 2008 – zmiana

Aż pięćdziesiąt lat później kolekcja japońskiego projektanta łamie tradycję firmy Liberty, prezentując coś zupełnie nowego. Eksperymentalne drapowania, żakiety z warkoczami i sukienki z oryginalnymi rękawami, a wszystko to połączone z ciekawymi nakryciami głowy.

Liberty dzisiaj

Od kwiatów, parasolek i tkanin, po wyjątkowo oryginalne szycia – a jaka jest marka Liberty… dzisiaj?
W najnowszej kolekcji bardzo wyraźnie powrócono do klasyki. Rozpoczynają od dobrze znanych krojów sukienek, po popularne i bardzo klasyczne sweterki.
Oczywiście wielbicielki nowości również znajdą coś dla siebie, choć z zdecydowanie klasycznym tonie. Przykładem może być sweterek z rozszerzanymi rękawami, t-shirty z nadrukami czy sukienki z wytłaczanymi wzorami.
Liberty gustuje w różnych kolorach – w marce skupiono się na tym, aby barwy były różnorodne i ciekawe, a tkaniny – wysokiej jakości.

Marka Liberty kojarzy ci się z klasyką? To bardzo dobrze, bo właśnie taka jest – idealna dla kobiet, które lubią podkreślać swoją kobiecość, ale nie przepadają za wyróżnianiem się.

Oceń artykuł

Wielkie marki: Liberty 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: Ungaro

Właściciel marki Ungaro podążał z początku we nieco innym kierunku, niż robi to aktualnie. Zmiana była dobrym pomysłem, za którym chowała się szansa wielkiego sukcesu.

Wielkie marki: Pringle of Scotland

Co z tak wielką, modową marką ma wspólnego sweterek – bliźniak, które gwiazdy pokochały markę Pringle of Scotland i za co oraz ile już lat firma ta istnieje na rynku. Ja wiem to wszystko, a ty?

Wielkie marki: Preen

Sięganie po przeróżne inspiracje jest znanym, ale nadal bardzo skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi wielkich gwiazd. I po takie właśnie rozwiązanie sięgnięto w marce Preen. Czy skutecznie?

Wielkie marki: Paul & Joe

Czy wiedziałaś, że markę Paul & Joe założyła… kobieta? A to tylko jedna z ciekawostek, które wiem o tej wielkiej i popularnej firmie. Jeśli kochasz modę, powinnaś znać je wszystkie.

Wielkie marki: Mulberry

Znak rozpoznawczy firmy Mulberry jest jednym z najbardziej wyróżniających się na całym świecie. Poszukują go klientki sklepów vintage, kochają kolekcjonerki i wielbią modowe fanatyczki.

Wielkie marki: Moschino

Wydaje się, że projektanci mody powinni być poważni, zdystansowani, wyważeni… ale to oczywiście nieprawda. Niektórzy, tak jak założyciel marki Moshino, może po prostu śmiać się z mody i tym samym również robić karierę.

Wielkie marki: Marni

Nie każda marka modowa zaczynała swoją karierę poprzez założenie firmy „ot tak”. Niektóre korzystały najpierw z pomocy marek o wyrobionej już pozycji. Tak postąpiono z Marni – ale czy była to dobra decyzja?

Wielkie marki: Marchesa

Idealna sukienka, piękna kreacja, fenomenalna suknia – jakkolwiek nazwać by efekty działań projektantek „Marchesa”, niezmiennie budzą zachwyt wśród kobiet. Klasyka czy oryginalność – co stoi za tym sukcesem?

Wielkie marki: Lanvin

Czy marka, która ma ponad 100 lat, może produkować dzisiaj coś modnego? Ci, którzy znają produkty firmy Lanvin, mogą odpowiedzieć pytaniem: „A czy po nocy przychodzi dzień?”. Obie odpowiedzi są równie oczywiste.

Wielkie marki: Guess

Rekordowa ilość sklepów, inspiracja najpiękniejszymi kobietami świata, wielobranżowość – to przepis na sukces według marki Guess. Z takiego przepisu musi wyjść smakowity kąsek dla wielu pasjonatek mody.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top