Wielkie marki: Marchesa

Reklama

Nazwa tej wspaniałej marki wywodzi się od pewnej femme fatale – Merchesy Luisy Casati. To słuszne skojarzenie, ponieważ trudno znaleźć inną odzieżową firmę, która tak pięknie podkreśla kobiecość.

Warto zatem dowiedzieć się, jakie konkretnie kreacje powodują, że słowo „Marchesa” przyciąga tłumy zachwyconych kobiet.

Historia marki

Firma Marchesa nie istnieje długo – dopiero w roku 2004 wprowadziły ją na rynek dwie projektantki, Georgina Chapman oraz Keren Craig.
Suknie projektu projektantek charakteryzują się wspaniałym, bogatym przepychem. W inspiracjach wyraźnie można zauważyć ornamentykę – szyfon, tiul czy organdyna lub koronka sprawiają, że kreacje nabierają kunsztownego efektu.
Suknie Marchesy uwielbiają gwiazdy takie jak Scarlett Johansson, Anne Hathaway czy Sienna Miller.
Warto dodać, że w sklepach marki można zakupić także stroje ślubne oraz torebki.

Przegląd kolekcji

W trakcie dziesięciu lat istnienia marki powstało wiele pokazów, które udowodniły talent projektantek. Warto je przypomnieć:

    • 2007 – romantyczny debiut

W 2007 roku marka Marchesa miała swój debiut w Nowym Jorku. Na ówczesnej kolekcji przedstawiono bardzo romantyczne, zwiewne i delikatne sukienki, które z jednej strony zachwycają innowacyjnością, a z drugiej – przywodzą na myśl lata 80-te.

    • 2008 – ręczna roboty perfekcjonistek

Plisy i falbany misternie układane w rzędy– fenomenalny efekt takiego pomysły uzyskano dzięki ręcznej pracy projektantek. Przepiękne suknie doceniła nawet Rachel Zoe – znana stylista celebrytów.

    • 2011 – misternie, elegancko, bajecznie

Każda z zaprezentowanych sukni miała w sobie coś wyjątkowego. Wielkie warstwy ogromnych falban z koronki ciętej laserem, jedwabna satyna układająca się w podkreślającą figurę ósemkę czy pajęczyna z koralików – każde z tych rozwiązań było czymś zupełnie nowym i zachwycającym.

Marchesa dzisiaj

Najnowsze kreacje tej wielkiej firmy są niemniej kunsztowne i zachwycające. W kolekcji na jesień i zimę 2014/2015 projektantki postawiły na kamienie szlachetne (w kolorach sukien i dodatkach), pojawiły się też czarujące, kaskadowe upięcia tkanin oraz oryginalny dodatek w postaci strusich piór. Całość godna podziwy, prawdziwy majstersztyk dla eleganckiej kobiety.

Wszystkie sukienki na rynku wydają ci się takie same? W takim razie z całą pewnością nie przeglądałaś jeszcze propozycji Marchesy. Koniecznie to zmień.