Eleganckie markowe torby

Reklama

Zanim jednak wydasz sporo pieniędzy na torebkę, dowiedz się, w jakie marki naprawdę warto inwestować. Oczywiście mamy dla ciebie kilka znakomitych podpowiedzi.

Cechy

Torby bardzo znanych marek cechują się przede wszystkim wyjątkową trwałością i ponadczasową stylistyką.

Damskie, kunsztowne markowe torby

Oznacza to, że torebka, którą kupisz, będzie na czasie dzisiaj, jutro i za dwadzieścia lat. A przy tym będzie nadal w idealnym stanie.

Czy jest modna?

Posiadanie torby znanej marki to obowiązek kobiety, która podąża za modą i kocha z nią eksperymentować.

Stylowe, kolorowe markowe torby

Warto zauważyć, że wielkie sławy oraz znane celebrytki mają co najmniej jedną taką torbę – oznacza to, że ich noszenie po prostu musi być szalenie modne.

Znane marki

Jak twierdzą znawczynie mody, istnieją cztery marki, na których torby naprawdę warto wydać sporo pieniędzy. Oto krótka ich charakterystyka:

    • The Chanel 2.55

Czyli tzw. „chanelka”. Ma podwójny łańcuszek na ramię i charakterystyczne, ukryte pod klapką logo. Występuje w różnych wzorach i kolorach, ale najbardziej popularna to czarna i pikowana. Choć jest dosyć droga (kosztuje około 8000 złotych), to kupując ją będziesz miała pewność, że to wybór na lata.

    • LV Speedy Bag

Jest podobna do starej torby lekarskiej, co nadaje jej niezwykłej wręcz atrakcyjności. Jej klasyczna wersja ma nadruk z monogramu „LV” – co oczywiście oznacza znane nam nazwisko Louis Vitton. Dostępna jest w trzech rozmiarach, określanych jako Speedy 25, Speedy 30 oraz Speedy 35. Ta druga jest najbardziej popularna.

    • Gucci, torebka Jackie O.

Nazwa torebki pochodzi od Jackie Kennedy Onassis, która uwielbiała nosić torby zwane „hobo”. Z czasem zmieniono nazwę tego modelu na „Bouvier”. Charakterystyczną cechą tego modelu są dwa pionowe paski na froncie torebki.

    • Hermes, torebka Birkin

Ta charakterystyczna torba da ci pewność, że zmieścisz w niej wszystko – jest bowiem przede wszystkim naprawdę duża. Jeżeli zatem poszukujesz czegoś, co pomieści wszystkie twoje drobiazgi, to wybierz właśnie ten model. Może się jednak okazać, że na swój egzemplarz będziesz musiała trochę poczekać – mimo zawrotnej ceny, torby te są robione na zamówienie i czas realizacji wcale nie jest krótki.

Jak rozpoznać podróbki?

Jedną z najczęściej podrabianych na świecie marek jest bez wątpliwości Louis Vuitton. Jeśli więc nie chcesz przepłacić, zwracaj uwagę na szczegóły (np. – na oryginalnych torbach logo LV nigdy nie jest przecięte przez szwy), albo po prostu… kupuj w oryginalnych butikach.

Parę tysięcy złotych za jedną torebkę? Tak – sens wydawania tych pieniędzy czuje się dopiero wtedy, gdy trzyma się w dłoni prawdziwy model torebki LV albo Hermesa i czuje ten wyjątkowy zapach klasy…

Oceń artykuł

Markowa torba – stylowy as w rękawie 0 (0)