Dwie ciemne marynarki smokingowe

Reklama

Jeśli tak, będziesz mogła nosić marynarkę na wiele uroczystych okazji – oczywiście kierując się przy tym kilkoma zasadami.

Cechy

Marynarka smokingowa ma bardzo klasyczny krój. Występuje w ciemnych kolorach – najczęściej w eleganckiej czerni, choć dopuszczalny jest także granat. Jej charakterystycznymi cechami są wyłożone atłasem klapy oraz podkreślone nim kieszenie.

Dla kogo?

Noszenie marynarki smokingowej wymaga nieskazitelnej sylwetki. Najlepiej wygląda ona na kobietach szczupłych i wysokich. Panie, które mają „nieco więcej ciała”, raczej nie powinny jej zakładać, ponieważ marynarka jeszcze bardziej zniekształci sylwetkę.

Jak wybrać?

Smokingowa marynarka to klasyka, jednak wybranie nieodpowiedniego modelu może sprawić, że nie będziesz wyglądała w niej korzystnie. Przed podjęciem decyzji upewnij się zatem, czy:

  • Marynarka wykonana jest z dobrego jakościowo materiału. Tylko taki będzie się odpowiednio układał, podkreślając linię twojego ciała.
  • Rozmiar jest dobrze dobrany. Marynarka smokingowa musi być dopasowana, lekko przylegająca, ale zdecydowanie nie – obcisła.
  • Sprawdzałaś wszystkie dostępne modele. Warto je porównać – przymierz zarówno marynarki dwurzędowe, jak i jednorzędowe, granatowe i czarne.

Z czym nosić?

Nie wiesz, do czego zakładać smokingową marynarkę? Na szczęście istnieją jasno wytyczone zasady, dzięki którym nie popełnisz stylistycznego błędu.
Pamiętaj, że marynarka smokingowa ma w sobie „męski pierwiastek”. Przełam go, zakładając pod spód bardzo kobiecą bluzkę albo gorset.
Idealnym dodatkiem do smokingowej marynarki jest mała broszka – nie zawahaj jej użyć i dumnie ją prezentuj.
Jeśli umawiasz się na spotkanie ze znajomymi (np. w klubie), możesz założyć marynarkę smokingową, dżinsowe rurki i oryginalne szpilki. Jeśli jednak wybierasz się na bankiet – dżinsy zastąp cygaretkami, a szpilki niech są klasyczne i błyszczące.
Gdy pragniesz być wyjątkowo elegancka, możesz założyć pod marynarkę jedwabną bluzkę – takie zestawienie budzi szacunek.

Na jakie okazje?

Smokingowa marynarka to strój wieczorowy i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Nie zakładaj jej do biura, a już na pewno nie – na zakupy. To część garderoby, która zwraca na siebie uwagę i pasuje do sztucznego światła wypełnionego dymem z cygar i zapachem kobiecych perfum.
Pamiętaj też, że jeżeli wiesz, że oczekuje się od ciebie założenia sukni wieczorowej, to zdecydowanie się na marynarkę i spodnie jest raczej nietaktem. Chyba, że należysz do niezwykle odważnych i bezpruderyjnych kobiet.

Kiedy zakładasz marynarkę smokingową, nabierasz wrażenia, że wszyscy mężczyźni patrzą na ciebie z większym uznaniem. To wrażenie przekłada się na zachowanie i pewność siebie, a one… zwracają uwagę mężczyzn. Cudowne, „błędne” koło!

Oceń artykuł

Marynarka smokingowa – powiew elegancji 0 (0)